WP Job Manager Field Editor - en to da translation catalogue (550 entries)

en: A field group is required in order to save/edit/update fields, please contact support.
da: Et feltgruppe er påkrævet for at save/Rediger/opdatering af felter, skal du kontakte support.

en: Sorry, the taxonomy <code>%1$s</code> does not exists, please verify you are using the correct taxonomy slug
da: Ked, taksonomi <code>%1$ s</code> ikke findes, skal du kontrollere du bruger den korrekte taksonomi slug

en: You <strong>must</strong> include the correct MIME <strong>type</strong>! As example, for jpeg extension you <strong>must</strong> include the type that is <code>image/jpeg</code>.  These values can be found for all supported extensions <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.
da: Du <strong>skal</strong> medtage den korrekte MIME-<strong>type</strong>! Som eksempel, for jpeg forlængelse medtage du <strong>skal</strong> den type, der er <code>image/jpeg</code>.  Disse værdier kan findes for alle understøttede extensions <a href="%2$s" target="_blank"> her</a>.

en: Sorry, <code>%1$s</code> is not a valid WordPress MIME <strong>type</strong>! A list of the default ones can be found <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.<br />
da: Desværre, er <code>%1$ s</code> ikke en gyldig WordPress MIME <strong>type</strong>! En liste over standard dem kan findes <a href="%2$s" target="_blank"> her</a>. < br / >

en: Sorry, <code>%1$s</code> is not a valid WordPress MIME type <strong>extension</strong>! A list of the default ones can be found <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.<br />You <strong>must</strong> include at least one of the MIME type extensions. As example, for jpeg you can use <code>jpg</code> or <code>jpg|jpeg|jpe</code>, but you <strong>must</strong> include at least one, or the entire string.
da: Desværre, er <code>%1$ s</code> ikke et gyldigt WordPress MIME type <strong>udvidelse</strong>! En liste over standard dem kan findes <a href="%2$s" target="_blank"> her</a>. < br / > du <strong>skal</strong> omfatte mindst en af MIME-type extensions. Som eksempel, til jpeg kan du bruge indeholde <code>jpg</code> eller <code>jpg|jpeg|jpe</code>, men du <strong>skal</strong> mindst én, eller hele strengen.

en: Sorry, that meta key already exists in the
da: Beklager, at meta nøgle allerede findes i den

en:  field group.  Please edit the existing field, or choose another meta key.<br /><small>Meta keys must be unique throughout your entire site.  As an example, you can't have the meta key <strong>job_date</strong> in both Job, and Company fields.</small>
da:  feltgruppen.  Venligst redigere feltet eksisterende, eller vælge en anden meta nøglen. < br / > < lille > Meta nøgler skal være entydige i hele hele dit websted.  Som et eksempel, du kan ikke have meta centrale <strong>job_date</strong> i begge Job, og virksomheden felter.</small>

en: Sorry, there was an error adding this field.  Unable to add new field.
da: Der opstod en fejl ved tilføjelse af feltet.  Kan ikke tilføje nye felt.

en: Field added successfully!
da: Felt tilføjet!

en: This field can not be changed to optional as it is required for core functionality of WP Job Manager
da: Dette felt kan ikke ændres til valgfri som det er nødvendigt for kernefunktionalitet af WP Job Manager

en: Field edited successfully!
da: Felt redigeres med succes!

en: Sorry, there was an error updating this field.  Unable to create new field configuration.
da: Der opstod en fejl under opdatering af feltet.  Der kan ikke oprettes nye felt konfiguration.

en: Field configuration created, and updated successfully!
da: Feltet konfiguration oprettet og opdateret!

en: Succesfully enabled
da: Held aktiveret

en: Sorry, there was an error enabling this field.  Unable to create new field configuration.
da: Beklager, opstod der en fejl under aktivering af dette felt.  Der kan ikke oprettes nye felt konfiguration.

en: Field configuration created, and enabled successfully!
da: Feltet konfiguration oprettet og aktiveret med succes!

en: This field can not be disabled as it is required for core functionality of WP Job Manager
da: Dette felt kan ikke deaktiveres, da det er nødvendigt for kernefunktionalitet af WP Job Manager

en: Succesfully disabled
da: Held deaktiveret

en: Sorry, there was an error disabling this field.  Unable to create new field configuration.
da: Beklager, der opstod en fejl under deaktivering af dette felt.  Der kan ikke oprettes nye felt konfiguration.

en: Field configuration created, and disabled successfully!
da: Feltet konfiguration oprettet og deaktiveret med succes!

en: Field configuration removed succesfully!
da: Feltet konfiguration fjernet med succes!

en: Sorry, you can only remove a default field configuration, not the actual field itself, if you want to remove it from the form, please use disable.
da: Undskyld, du kan kun fjerne et felt standardkonfigurationen, ikke selve feltet i sig selv, hvis du ønsker at fjerne det fra formularen, kan du deaktivere.

en: Resume
da: CV

en: Success
da: Succes

en: Error!
da: Fejl!

en: Disabled
da: Handicappede

en: Remove
da: Fjern

en: Value
da: Værdi

en: No
da: Nej

en: Yes
da: Ja

en: WPJM Custom Fields
da: WPJM brugerdefinerede felter

en: WPJM Custom Field
da: WPJM brugerdefineret felt

en: Disabled (%s) | Disabled (%s)
da[0]: Handicappede (%s)
da[1]: Handicappede (%s)

en: Enabled (%s) | Enabled (%s)
da[0]: Aktiveret (%s)
da[1]: Aktiveret (%s)

en: Make sure you disable the Regions plugin (if you are using it) to prevent issues when disabling this field.
da: Kontroller, at du deaktiverer regioner plugin (hvis du bruger det) for at forhindre problemer når forhindrede dette felt.

en: Disabling this field will disable Geo location data, and could potentially cause problems, do so at your own risk!
da: Deaktivere dette felt vil deaktivere Geo placeringsdata, og kunne potentielt skabe problemer, gøre det på egen risiko!

en: Disable this field and ... The APPLY NOW button will no longer show on listing, and the GeoMyWP plugin will not function correctly!
da: Deaktivere dette felt og... Anvend nu knap vil ikke længere showet i fortegnelse, og GeoMyWP plugin vil ikke fungere korrekt!

en: Extension
da: Udvidelse

en: Caption
da: Billedtekst

en: value
da: værdi

en: Label
da: Etiket

en:  Field
da:  Felt

en: Field Data
da: Feltdata

en: Fields
da: Felter

en: View
da: Se

en: Disabled Field
da: Handicappede felt

en: Default Field
da: Standard felt

en: Custom Field
da: Brugerdefineret felt

en: Custom Default Field
da: Brugerdefinerede felter

en: Required Field
da: Obligatorisk felt

en: Below you will find all of the fields that have been customized.  This includes newly created custom ones, as well as any default fields that have been customized.
da: Nedenfor finder du alle de felter, der er blevet tilpasset.  Dette omfatter nyoprettede brugerdefinerede dem, såvel som standardfelter, der er blevet tilpasset.

en: The default fields below WILL include any custom configuration you have made to them.
da: Felterne standard nedenfor vil omfatte enhver brugerdefineret konfiguration du har lavet dem.

en: Dissmiss this notice
da: Dissmiss denne meddelelse

en: Meta Key
da: Meta nøgle

en: Description
da: Beskrivelse

en: Placeholder
da: Pladsholder

en: Priority
da: Prioritet

en: Output As
da: Output som

en: Output Show Label
da: Output Vis etiket

en: Output Priority
da: Output prioritet

en: Origin
da: Oprindelse

en: Post ID
da: Stillingen ID

en: Disable
da: Deaktiver

en: Enable
da: Aktiverer

en: Default <span class="count">(%s)</span> | Default <span class="count">(%s)</span>
da[0]: Standard <span class="count"> (% s)</span>
da[1]: Standard <span class="count"> (% s)</span>

en: Custom <span class="count">(%s)</span> | Custom <span class="count">(%s)</span>
da[0]: Brugerdefineret <span class="count"> (% s)</span>
da[1]: Brugerdefineret <span class="count"> (% s)</span>

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
da[0]: Aktiveret <span class="count"> (% s)</span>
da[1]: Aktiveret <span class="count"> (% s)</span>

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
da[0]: Handicappede <span class="count"> (% s)</span>
da[1]: Handicappede <span class="count"> (% s)</span>

en: Select All
da: Vælg alle

en: Configuration
da: Konfiguration

en: Should be something unique and lowercase, like <code>job_pay</code>
da: Skal være noget unikt og små bogstaver, som <code>job_pay</code>

en: Textbox, WP-Editor, Dropdown, Upload, etc.
da: Lærebog, WP-redaktør, Dropdown, Upload, osv.

en: Multiple
da: Flere

en: Use built-in Ajax uploader
da: Brug indbyggede Ajax uploader

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Taxonomies">WordPress Taxonomy</a>
da: <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Taxonomies"> WordPress taksonomi</a>

en: This text you are reading.
da: Denne tekst, du læser.

en: Highest number will be the last field on the form, can include decimal.
da: Højeste antal vil være det sidste felt på formularen, kan omfatte decimal.

en: Visibility
da: Synlighed

en: If enabled this field will not show on frontend.
da: Hvis aktiveret dette felt vil ikke vise på frontend.

en: Required
da: Kræves

en: Advanced
da: Avanceret

en: Default
da: Standard

en: Default value to use for field.
da: Standardværdi til brug for feltet.

en: (optional)
da: (valgfrit)

en: Title
da: Titel

en: Tooltip text and/or notice shown to user when field value does not validate.  Validation requires pattern field below to be set. If you do not see pattern field below the current field type does not support it.
da: Tooltip tekst og/eller meddelelse, der vises til brugeren, når værdien i feltet ikke validerer.  Validering kræver mønster feltet nedenfor skal angives. Hvis du ikke kan se mønster felt under den nuværende felttype understøtter ikke det.

en: Max Length
da: Maksimal længde

en: Max characters allowed in field, including spaces.
da: Max tegn tilladt i feltet, inklusive mellemrum.

en: Max amount of files that can be uploaded in this field
da: Max antal filer som kan blive uploadet i feltet

en: Size
da: Størrelse

en: Width of input field, in characters.
da: Bredden på input felt i tegn.

en: Prepend value to use for field
da: Prepend værdi til brug for feltet

en: Append
da: Føj

en: Append value to use for field
da: Tilføj værdi til brug for feltet

en: Smallest value allowed in field
da: Mindste tilladte i feltet værdi

en: Maximum
da: Maksimalt

en: Largest value allowed in field
da: Største tilladte i feltet værdi

en: Step
da: Trin

en: Amount to increase each step when using spinner
da: Beløb, der skal øge hvert trin, når du bruger spinner

en: Pattern
da: Mønster

en: Validate field value using JavaScript regular expressions.  Title (from above) will be used as notice when pattern does not match. (HTML5)
da: Validere feltværdien ved hjælp af JavaScript sand gengivelser.  Titel (fra oven) vil blive brugt som mærke Hvornår mønster stemmer ikke overens. (HTML5)

en: Options
da: Indstillinger

en: Default Selection
da: Standardvalget

en: Disabled Option
da: Handicappede mulighed

en: Automatically output on the Job/Resume listing.
da: Automatisk output på Job/CV notering.

en: Do not automatically output the value
da: Ikke automatisk output værdien

en: Choose what you want the value to be output as.
da: Vælg hvad du vil værdien at være output som.

en: <strong>optional</strong>
da: <strong>valgfri</strong>

en: My Link
da: Mit Link

en: Add an HTML element wrap around entire output.
da: Tilføje et HTML-element wrap rundt om hele output.

en: Specify an HTML element wrapper for entire output, such as <strong>div</strong>, or <strong>ul</strong>. Do not include brackets. Default is <code>div</code>.
da: Angiv et HTML-element wrapper for hele output <strong>div</strong> og <strong>ul</strong>. Må ikke indeholde kantede parenteser. Standard er <code>div</code>.

en: Wrap Value
da: Wrap værdi

en: Add an HTML element wrap around each value that is output
da: Tilføje et HTML-element wrap omkring hver værdi, der er output

en: Value Wrapper
da: Værdi Wrapper

en: Specify an HTML element wrapper for each value output, such as <strong>div</strong>. Do not include brackets. For list use <code>li</code>.  Default is <code>div</code>.
da: Angiv et HTML-element wrapper for hver værdi output, såsom <strong>div</strong>. Må ikke indeholde kantede parenteser. Brug <code>li</code> liste.  Standard er <code>div</code>.

en: Classes
da: Klasser

en: Add any additional classes separated by spaces, only used for value wrapper element.
da: Tilføj eventuelle yderligere klasser adskilt af mellemrum, kun anvendes til værdi indpakning element.

en: my-class my-custom-class my-other-class
da: My-klasse my-custom-klasse my-andre-klasse

en: Show Label
da: Vis etiket

en: Specify an HTML element wrapper for the label, such as <strong>h3</strong>, or <strong>strong</strong>. Do not include brackets, only the type of element. Default is <code>strong</code>
da: Angiv et HTML-element wrapper for etiketten, som <strong>h3</strong>, eller <strong>stærk</strong>. Medtag ikke parentes, kun typen af element. Standard er <code>stærk</code>

en: strong
da: stærk

en: oEmbed Width
da: oEmbed bredde

en: Set a specific width for oEmbed (in pixels), use only numbers do not include px.
da: Angive en bestemt bredde for oEmbed (i pixel), brug kun tal ikke omfatter px.

en: <strong>(optional)</strong>
da: <strong>(valgfrit)</strong>

en: oEmbed Height
da: oEmbed højde

en: Set a specific height for oEmbed (in pixels), use only numbers do not include px.
da: Angive en bestemt højde for oEmbed (i pixel), brug kun tal ikke omfatter px.

en: Allow Download
da: Giver mulighed for Download

en: Will display a download link for browsers incompatible with HTML5 video.
da: Vil vise et downloadlink til browsere uforenelig med HTML5 video.

en: Image Link
da: Billedhyperlink

en: Will wrap the image in a link to the URL of the image.
da: Vil wrap billedet i et hyperlink til webadresse for billedet.

en: Poster URL
da: Plakat URL

en: A URL for an image to show until the user plays or seeks. If not specified, the first frame of video will be used when it becomes available.
da: En URL til et billede at vise indtil brugeren spiller eller søger. Hvis ikke er angivet, bruges det første billede af video, når det bliver tilgængeligt.

en: Video Height
da: Video højde

en: Set a specific height for video (in pixels), use only numbers do not include px.
da: Angive en bestemt højde for video (i pixel), brug kun tal ikke omfatter px.

en: Video Width
da: Video bredde

en: Set a specific width for video (in pixels), use only numbers do not include px.
da: Angive en bestemt bredde til video (i pixel), brug kun tal ikke omfatter px.

en: Checkbox True
da: Afkrydsningsfeltet sand

en: Custom caption to use if checkbox field type is checked.
da: Custom billedtekst til brug, hvis afkrydsningsfeltet felttypen er markeret.

en: Checkbox False
da: Afkrydsningsfeltet falsk

en: Custom caption to use if checkbox field type is not checked
da: Custom billedtekst til brug, hvis afkrydsningsfeltet felttypen ikke er tjekket

en: Populate
da: Udfylde

en: You can view, edit, or add user meta using my free open source <strong><a target="_blank" href="https://wordpress.org/plugins/user-meta-display/">User Meta Display</a></strong> plugin.
da: Du kan se, redigere eller tilføje brugeren meta bruger min omkostningsfrit lukke op kilde <strong><a target="_blank" href="https://wordpress.org/plugins/user-meta-display/"> Bruger Meta Display</a></strong> plugin.

en: Auto Save
da: Auto gem

en: Save the value (except default) when a listing is submitted, to the user's meta.
da: Gem værdi (undtagen standard) når en notering indgives, til brugerens meta.

en: Save As
da: Gem som

en: <strong>ONLY</strong> set this value if you want to specify a custom meta key to save the value to!  Default value for this field should be blank/empty.
da: <strong>Kun</strong> indstille denne værdi, hvis du vil angive en brugerdefineret meta-tasten for at gemme værdien til!  Standardværdien for dette felt bør være tom/tomt.

en: Auto Populate
da: Automatisk udfylde

en: This box must be checked to enable auto populate.
da: Denne boks kontrolleres for at aktivere automatisk udfylde.

en: Default value for logged in users.
da: Standardværdien for logget ind brugere.

en: Specify the <strong>USER</strong> meta key to auto populate this field from if it exists (and user is logged in).  If meta key is set and meta exists for user, it will take priority over default value.<br /><br />If using a meta key from WPJM or WPRM you <strong>must</strong> prepend it with an underscore.  <i>As example, company_website would be <code>_company_website</code></i>
da: Angiv <strong>bruger</strong> meta nøglen til automatisk at udfylde feltet fra hvis det eksisterer (og brugeren er logget på).  Hvis meta nøgle angives og meta findes for brugeren, vil det tage prioritet over standard værdi. < br / > < br / > Hvis ved hjælp af en meta key fra WPJM eller WPRM du <strong>skal</strong> prepend det med et understregningstegn.  <i>Som eksempel, ville company_website være <code>_company_website</code></i>

en: Packages
da: Pakker

en: Require
da: Kræver

en: Require specific packages to display this field
da: Særlig annoncepakke nødvendig for at vise dette felt

en: Select packages you want this field to show for.  Require checkbox above must be enabled for this to work.
da: Vælg ønskede dette felt for at vise pakker.  Brug afkrydsningsfeltet ovenfor skal være aktiveret for dette arbejde.

en: Add Another
da: Tilføje en anden

en: Field Editor
da: Feltet Editor

en: Cancel
da: Annuller

en: Save Field
da: Gem felt

en: No fields to remove!  A button will appear here when there is field data you can remove.
da: Ingen felter til at fjerne!  En knap vises her, når der er feltdata du kan fjerne.

en: Loading ...
da: Indlæser...

en: Unknown Error
da: Ukendt fejl

en: Refresh
da: Opdater

en: Please use the
da: Brug venligst den

en: page to activate or deactivate your licenses.
da: side til at aktivere eller deaktivere dine licenser.

en: This tab is kept here for compatibility purposes, and as a backup method for activation
da: Denne fane er holdt her for kompatibilitet formål, og som en backup-metode til aktivering

en: Deactivate License
da: Deaktivere licens

en: All custom posts removed!
da: Alle brugerdefinerede indlæg fjernet!

en: There are not any fields that need options purged.
da: Der er ikke nogen felter, der har brug for indstillinger udrenset.

en: Options were purged from
da: Muligheder er blevet slettet fra

en: fields:
da: felter:

en: All custom fields with translatable configuration values have been registered in string translation.
da: Alle brugerdefinerede felter med oversætbare konfigurationsværdier har været registreret i streng oversættelse.

en: There are not any custom fields to add to string translation.  Please setup some custom fields.
da: Der er ikke nogen brugerdefinerede felter for at tilføje strengen oversættelse.  Venligst sætte nogle brugerdefinerede felter.

en: Field Editor Settings
da: Feltet Editor-indstillinger

en: Custom Required Label
da: Brugerdefineret kræves etiket

en: Use a custom label for required fields instead of optional fields. HTML is supported.
da: Bruge en brugerdefineret etiket for obligatoriske felter i stedet for valgfri felter. HTML er understøttet.

en: Required Field Label
da: Kræves feltetiket

en: <small>(required)</small>
da: <small>(påkrævet)</small>

en: Custom Optional Label
da: Brugerdefineret valgfri etiket

en: Use a custom label for optional fields instead of required fields. HTML is supported. (default is optional)
da: Bruge en brugerdefineret etiket for valgfrie felter i stedet for obligatoriske felter. HTML er understøttet. (standard er valgfri)

en: Optional Field Label
da: Valgfri feltetiket

en: <small>(optional)</small>
da: <small>(valgfrit)</small>

en: Custom Submit Button
da: Brugerdefineret Send-knap

en: Use a custom value for the submit button (on initial submit page)
da: Bruge en brugerdefineret værdi for sendeknappen (i indledende Send side)

en: Submit Button Caption
da: Indsend knappen billedtekst

en: The default button is <code>Preview &rarr;</code>, use <code>&amp;rarr;</code> for the arrow
da: Standardknappen er <code>Preview &rarr;</code>, brug for pilen <code>&amp; rarr;</code>

en: Multiple Candidate Photos
da: Flere kandidat fotos

en: Yes, allow
da: Ja, Tillad

en: to be set as multiple file uploads
da: for at indstilles som flere fil uploads

en: By default the
da: Som standard den

en: field is a single upload.  Enable this option to allow changing this to multiple files, but be aware that there may be issues with the list in admin, etc.  Use at your own risk.
da: feltet er en enkelt upload.  Aktivere denne indstilling for at ændre dette til flere filer, men vær opmærksom på at der kan være problemer med listen i admin, osv.  Bruge på egen risiko.

en: Site Key
da: Site nøgle

en: Required to use reCAPTCHA, you can get one from <a href="%s" target="_blank">Google</a>.
da: Kræves for at bruge reCAPTCHA, kan du få en fra <a href="%s" target="_blank"> Google</a>.

en: Secret Key
da: Hemmelige nøgle

en: Are you human?
da: Er du menneskelige?

en: This value will be used as the label that shows next to the actual reCAPTCHA
da: Denne værdi bruges som etiket, der viser ved siden af den faktiske reCAPTCHA

en: Theme
da: Tema

en: Light
da: Lys

en: Dark
da: Mørk

en: By default the light theme is used, changed this to dark if you wish to use the dark theme.
da: Som standard temaet lys bruges, ændres dette til mørke, hvis du ønsker at bruge den mørke tema.

en: Compact
da: Kompakt

en: By default the normal size is used.  Change this to compact to show a smaller recaptcha.
da: Som standard bruges den normale størrelse.  Ændre dette til kompakt for at vise en mindre recaptcha.

en: Image
da: Billede

en: Images are used as the default reCAPTCHA verification, select Audio to change the default to audio. Visitors will still be able to use either audio or images, this setting sets the default type shown initially.
da: Billeder der bruges som standard reCAPTCHA verifikation, Vælg lyd til at ændre standard lyd. Besøgende vil stadig kunne bruge enten lyd eller billeder, denne indstilling angiver den standardtype vist i første omgang.

en: Force Language
da: Force sprog

en: Yes, force custom language (disables Google reCAPTCHA auto detection)
da: Ja, tvinge brugerdefinerede sprog (deaktiverer Google reCAPTCHA auto detektion)

en: Google reCAPTCHA auto-detects the user's language by default, enable this setting to use language returned by WordPress, or a custom language set below.
da: Google reCAPTCHA auto-registrerer brugerens sprog som standard, skal du aktivere denne indstilling at bruge sprog, der returneres af WordPress, eller en brugerdefineret sprog angivet nedenfor.

en: Select <strong>%1$s</strong> to force the widget to render in the language returned by <a href="%2$s" target="_blank"><code>get_locale()</code></a>, which will be converted to a <a href="%4$s" target="_blank">Google reCAPTCHA supported language</a>, which is <strong>(%5$s)</strong> for the current locale of <strong>(%3$s)</strong>.  Otherwise, select a specific language to force the reCAPTCHA to use.
da: Vælg <strong>%1$ s</strong> at tvinge widget til at gøre i det sprog, der blev returneret af <a href="%2$s" target="_blank"> <code>get_locale()</code></a>, som vil blive konverteret til en <a href="%4$s" target="_blank"> Google reCAPTCHA understøttes sprog</a>, som er <strong>(%5$ s)</strong> for den aktuelle landestandard <strong>(%3$</strong> s).  Ellers skal du vælge et bestemt sprog at tvinge reCAPTCHA at bruge.

en: Auto (based on WordPress get_locale)
da: Auto (baseret på WordPress get_locale)

en: %s Submit Page
da: %s Send side

en: Output Location
da: Arbejdsydelse placering

en: After %s fields
da: Efter %s felter

en: Select this checkbox to output the reCAPTCHA after the %s fields.  You should only need to do this if you have disabled all company fields, or prefer to have the reCAPTCHA above company fields.
da: Marker dette afkrydsningsfelt for at udlæse reCAPTCHA efter %s felter.  Du skal kun gøre dette, hvis du har deaktiveret alle selskab felter, eller foretrækker at have reCAPTCHA ovenfor selskab felter.

en: Resume Submit Page
da: CV Send side

en: Date Save Format
da: Dato gemmer Format

en: WordPress Date Format
da: WordPress datoformat

en: Epoch Timestamp
da: Epoke tidsstempel

en: PHP Ymd | JS: yymmdd
da: PHP ÅMD | JS: ÅÅMMDD

en: PHP ymd | JS: ymmdd
da: PHP ÅMD | JS: ymmdd

en: Custom Format (set below)
da: Brugerdefineret Format (sæt nedenfor)

en: Date Save Custom Format
da: Dato Gem brugerdefineret Format

en: Date Display
da: Dato Display

en: Yes, use <code>date_i18n()</code>
da: Ja, Brug <code>date_i18n()</code>

en: Enable this to use the core WordPress <a href="%s" target="_blank"><code>date_i18n()</code></a> function to attempt translation/format of date based on locale. Default value is unchecked.
da: Aktiver dette bruge kernen WordPress <a href="%s" target="_blank"> <code>date_i18n()</code></a> funktion for at forsøge oversættelse/format af dato baseret på landestandard. Standardværdien er markeret.

en: Option Labels
da: Indstilling Labels

en: Yes, output/return the option Label/Caption instead of the value
da: Ja, output/return indstillingen etiket/billedtekst i stedet for værdien

en: By default, when using any field type that has options (Dropdown, Radio Buttons, Multi-Select), the <strong>value</strong> is saved to the listing, and that is what is output when using any of the built-in methods.  Enable this setting to output/return the Label/Caption instead of the value.
da: Som standard, når du bruger nogen felttype, der har muligheder (Dropdown, radioknapper, flere valg), <strong>værdien</strong> er gemt til notering, og Thats hvad er output, når du bruger nogen af de indbyggede metoder.  Aktiver denne indstilling til output/retur Label/billedtekst i stedet for værdien.

en: Force Register String Translations
da: Gældende Register streng oversættelser

en: String Translation
da: Streng Oversættelse

en: This is specifically for WPML or Polylang.  Only use this if you know you need to.  This will force loop through all custom fields and register all supported translatable values in string translation.
da: Dette er specifikt for WPML eller Polylang.  Kun bruge dette hvis du ved du skal.  Dette vil tvinge loop gennem alle brugerdefinerede felter og registrere alle understøttede oversætbare værdier i streng oversættelse.

en: Auto Paragraph
da: Auto stk.

en: Select which field types you want to automatically add paragraphs to, when using one of the built-in output methods.
da: Vælg, hvilke feltet typer du automatisk føje afsnit til, når ved hjælp af de indbyggede outputmetoder.

en: Text Area
da: Tekstområde

en: As Link URL Scheme
da: Som Link URL-skema

en: Enable this option to automatically prepend <code>http://</code> if it does not exist, when using the output as Link feature.
da: Aktiver denne indstilling til automatisk prepend <code>http://</code>, hvis den ikke findes, når du bruger output som Link funktion.

en: Auto populate fields when adding listings via admin backend with value from the current admin user meta, or default value if admin user meta does not exist.
da: Automatisk udfylde felterne når føje lister via admin backend med værdien fra den aktuelle admin bruger meta eller standardværdien, hvis admin bruger meta ikke findes.

en: For any fields that are set as WP-Editor field type, show in admin section as full WP Editor instead of TextArea.
da: For felter, der er indstillet som WP-Editor felttype, Vis i admin sektion som fuld WP Editor i stedet for TextArea.

en: Show WP-Editor instead of TextArea
da: Vis WP-Editor i stedet for TextArea

en: WP Editor at Bottom
da: WP redaktør på bunden

en: Enable this option to output WP Editor fields by their priority, after all other fields have been output (recommended)
da: Aktiver denne indstilling til at udlæse WP redigeringsfelterne efter deres prioritet, efter at alle andre felter er blevet output (anbefales)

en: Create Backup!
da: Opret sikkerhedskopi!

en: Generate Backup
da: Generere sikkerhedskopien

en: Generate and download a backup of all fields.
da: Generere og downloade en sikkerhedskopi af alle felter.

en: Import Backup!
da: Importere Backup!

en: Import a previously generated backup for custom fields.  This uses the default WordPress import feature, if you do not see a file upload after clicking this button, make sure to import using WordPress importer.
da: Importere en tidligere oprettede sikkerhedskopi for brugerdefinerede felter.  Dette bruger standard WordPress import funktion, hvis du ikke kan se en fil upload efter at klikke på denne knap, Sørg for at importere ved hjælp af WordPress importør.

en: Enable Bug Reporter
da: Aktivere Bug Reporter

en: Enable the bug report icon in the top right corner to submit bug reports
da: Aktivere rapport insektikonet i øverste højre hjørne til at indsende fejlrapporter

en: Enable Post Meta Inspector
da: Aktivere Post Meta inspektør

en: Will add a meta box at the bottom of each listing that shows all the meta and values associated with the listing.
da: Vil tilføje en meta boks i bunden af hver notering, der viser alle meta og værdier tilknyttet notering.

en: License Deactivate
da: Deaktivering af licens

en: By default when you deactivate this plugin it will also deactivate/unregister your API/License Key.  With this setting checked your license will not be deactivated when you deactivate the plugin.
da: Som standard når du deaktiverer dette plugin det vil også deaktivere/fjerne registreringen af din API/licens nøglen.  Med denne indstilling markeret din licens ikke vil blive deaktiveret, når du deaktiverer plugin.

en: I understand, remove all data!
da: Jeg forstår, fjerne alle data!

en: Remove All
da: Fjern alle

en: This will remove all custom and customized field data!
da: Dette vil fjerne alle brugerdefinerede og brugerdefinerede feltdata!

en: Purge Options!
da: Rense muligheder!

en: Purge Options
da: Rense indstillinger

en: Older versions of this plugin saved option values for fields that do not require them. You can purge those values by clicking this button.
da: Ældre versioner af dette plugin gemt indstillingsværdierne for felter, der ikke kræver dem. Du kan rense disse værdier ved at klikke på denne knap.

en: Show Field Data
da: Vis feltdata

en: Click this button to pull all the field data and configuration via AJAX and display it below here.
da: Klik på denne knap for at trække alle de feltdata og konfiguration via AJAX og vise det nedenfor her.

en: License
da: Licens

en: Email
da: E-mail

en: The email associated with your license key, this <strong>MUST</strong> match the email found on your <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page.
da: E-mail tilknyttet din licensnøgle, denne <strong>skal</strong> matche den e-mail fundet på siden <a href="%s" target="_blank"> Min konto</a>.

en: License Key
da: Licensnøglen

en: The license key associated with the email above.
da: Licensnøglen forbundet med ovenstående e-mail.

en: About
da: Om

en: Fields Per Page
da: Felter pr. side

en: Company
da: Virksomheden

en: %1$s Field
da: %1$ s felt

en: Resume Fields
da: Genoptage felter

en: %1$s Fields
da: %1$ s felter

en: Company Fields
da: Virksomheden felter

en: Done
da: Gjort

en: Today
da: I dag

en: Standard Value Output (Regular text)
da: Standard værdien Output (almindelig tekst)

en: oEmbed (YouTube/Vimeo/SoundCloud etc)
da: oEmbed (YouTube/Vimeo/SoundCloud osv)

en: Value Only (No HTML)
da: Værdi kun (ingen HTML)

en: Checkbox Output Options
da: Afkrydsningsfeltet outputindstillinger

en: Checkbox (Only show label if checked)
da: Afkrydsningsfeltet (kun Vis etiketten hvis markeret)

en: Checkbox (Custom True/False Labels)
da: Afkrydsningsfeltet (True/False etiketter)

en: Jobera Theme
da: Jobera tema

en: Single Job Listing Above Logo
da: Enkelt Job fortegnelse over Logo

en: Single Job Listing Below Social Links
da: Enkelt Job notering under sociale Links

en: Single Job Listing Below Location Map
da: Enkelt Job notering under placeringen kort

en: Before Job Meta
da: Før Job Meta

en: Job Meta Start (before Job Type)
da: Job Meta Start (før jobtype)

en: Job Meta End (after Date Posted)
da: Job Meta afslutning (efter dato sendt)

en: After Job Meta
da: Efter Job Meta

en: Before Company Meta
da: Før virksomheden Meta

en: After Company Meta
da: Efter selskabet Meta

en: Bottom of Job Description
da: Bunden af jobbeskrivelse

en: Bottom of Job Listing
da: Bunden af Job notering

en: Jobs List Meta Start
da: Job liste Meta Start

en: Jobs List Meta End
da: Job liste Meta ende

en: Meta Start (before Category)
da: Meta Start (før kategori)

en: Meta End (after Date Posted)
da: Meta afslutning (efter dato sendt)

en: Top of Resume Listing
da: Toppen af CV notering

en: Bottom of Resume Listing
da: Bunden af CV notering

en: None
da: Ingen

en: HTML5 Field Types
da: HTML5 Felttyper

en: Standard Field Types
da: Standard felttyper

en: Text Box
da: Tekstboks

en: File Upload
da: Fil Upload

en: Password Text Box
da: Adgangskode tekstboks

en: Radio Buttons
da: Radioknapper

en: No Value Field Types
da: Ingen værdi felttyper

en: Section Header
da: Afsnitsoverskrift

en: WordPress Action Hook
da: WordPress handling krog

en: Multi-Select
da: Valg af flere

en: Taxonomy Field Types
da: Taksonomi felttyper

en: Taxonomy Checklist
da: Taksonomi tjekliste

en: Taxonomy Dropdown
da: Taksonomi Dropdown

en: Taxonomy Multi-Select Dropdown
da: Taksonomi multi-Vælg Dropdown

en: No field data found!
da: Ingen feltdata fundet!

en: The max allowed files is %2$s for %1$s
da: De max tilladte filer er %2$ s for %1$ s

en: Indexing
da: Indeksering

en: Yes, force reindex when adding or updating a field configuration
da: Ja, tvinge genindeksere når du tilføjer eller opdaterer et felt konfiguration

en: "%s" check failed. Please try again.
da: kontrol af "%s" mislykkedes. Prøv venligst igen.

en: Arabic
da: arabisk

en: Afrikaans
da: afrikaans

en: Amharic
da: Amharisk

en: Armenian
da: armensk

en: Azerbaijani
da: Aserbajdsjansk

en: Basque
da: baskisk

en: Bengali
da: bengalsk

en: Bulgarian
da: bulgarsk

en: Catalan
da: catalansk

en: Chinese (Hong Kong)
da: Kinesisk (Hong Kong)

en: Chinese (Simplified)
da: Kinesisk (forenklet)

en: Chinese (Traditional)
da: Kinesisk (traditionelt)

en: Croatian
da: kroatisk

en: Czech
da: tjekkisk

en: Danish
da: dansk

en: Dutch
da: nederlandsk

en: English (UK)
da: Engelsk (UK)

en: English (US)
da: Engelsk (US)

en: Estonian
da: estisk

en: Filipino
da: filippinsk

en: Finnish
da: finsk

en: French
da: fransk

en: French (Canadian)
da: Fransk (Canada)

en: Galician
da: galisisk

en: Georgian
da: georgisk

en: German
da: tysk

en: German (Austria)
da: Tysk (Østrig)

en: German (Switzerland)
da: Tysk (Schweiz)

en: Greek
da: græsk

en: Gujarati
da: gujarati

en: Hebrew
da: hebraisk

en: Hindi
da: hindi

en: Icelandic
da: islandsk

en: Indonesian
da: indonesisk

en: Italian
da: italiensk

en: Japanese
da: japansk

en: Kannada
da: kannada

en: Korean
da: koreansk

en: Latvian
da: lettisk

en: Lithuanian
da: litauisk

en: Malay
da: malaysisk

en: Malayalam
da: malayalam

en: Marathi
da: marathi

en: Mongolian
da: mongolsk

en: Norwegian
da: norsk

en: Persian
da: Persisk

en: Polish
da: polsk

en: Portuguese
da: portugisisk

en: Portuguese (Brazil)
da: Portugisisk (Brasilien)

en: Portuguese (Portugal)
da: Portugisisk (Portugal)

en: Romanian
da: rumænsk

en: Russian
da: russisk

en: Serbian
da: serbisk

en: Slovak
da: slovakisk

en: Slovenian
da: slovensk

en: Spanish
da: spansk

en: Spanish (Latin America)
da: Spansk (Latinamerika)

en: Swahili
da: swahili

en: Swedish
da: svensk

en: Tamil
da: tamil

en: Telugu
da: telugu

en: Thai
da: thai

en: Turkish
da: tyrkisk

en: Ukrainian
da: ukrainsk

en: Urdu
da: urdu

en: Vietnamese
da: vietnamesisk

en: Zulu
da: zulu

en: Error converting get_locale()!
da: Fejl konvertere get_locale()!

en: WP Job Manager <strong>MUST</strong> be installed and activated for WP Job Manager Field Editor to work!
da: WP Job Manager <strong>skal</strong> være installeret og aktiveret for WP Job Manager felt Editor til at arbejde!

en: Education Fields
da: Uddannelse felter

en: Experience Fields
da: Opleve felter

en: Links Fields
da: Links felter

en: Meta Key was not specified!
da: Meta nøglen blev ikke angivet!

en: Unable to determine correct job/resume/post ID!
da: Afskåret fra afgøre korrekte job/CV/post ID!

en: Single Job Listing Before
da: Enkelt Job notering før

en: Single Job Listing After
da: Enkelt Job notering efter

en: Single Job Listing Start
da: Enkelt Job notering Start

en: Single Job Listing End
da: Enkelt Job notering ende

en: Single Resume Listing Before
da: Enkelt CV notering før

en: Single Resume Listing After
da: Enkelt CV notering efter

en: Single Resume Listing Start
da: Enkelt CV notering Start

en: Single Resume Listing End
da: Enkelt CV notering ende

en: When using <em>WP Job Manager Field Editor</em> with the <em>Listify</em> theme it is <strong>strongly</strong> recommended that you use/check/enable the <a href="%s" target="_blank">Directory Submission Fields</a>
da: Når du bruger <em>WP Job Manager felt Editor</em> med <em>Listify</em> tema det er <strong>kraftigt</strong> anbefalet at du brug/check/aktiver <a href="%s" target="_blank"> Bibliotek indsendelse felter</a>

en: Listify Listing List
da: Listify notering liste

en: List Before Header
da: Listen fÃ¸r sidehoved

en: List Meta
da: Listen Meta

en: List After Header
da: Liste efter overskrift

en: List Footer
da: Listen sidefod

en: Listify Single Listing
da: Listify enkelt fortegnelse

en: Single Listing Meta
da: Enkelt notering Meta

en: Single Listing Actions
da: Enkelt notering handlinger

en: Single Listing Below Location Map
da: Enkelt fortegnelse under placeringen kort

en: Listify Theme Widgets
da: Listify tema Widgets

en: Single Listing Top of Map Widget
da: Enkelt notering toppen af kort Widget

en: Single Listing Bottom of Map Widget
da: Enkelt notering bunden af kort Widget

en: Single Listing Top of Hours Widget
da: Enkelt notering toppen af timer Widget

en: Single Listing Bottom of Author Widget
da: Enkelt notering bunden af forfatteren Widget

en: Single Listing Top of Main Content Widget
da: Enkelt notering toppen af vigtigste indhold Widget

en: Single Listing Bottom of Main Content Widget
da: Enkelt notering bunden af vigtigste indhold Widget

en: Single Listing Top of Gallery Widget
da: Enkelt notering toppen af galleri Widget

en: Single Listing Bottom of Gallery Widget
da: Enkelt notering bunden af galleri Widget

en: Single Listing Top of Tags Widget
da: Enkelt notering toppen af Tags Widget

en: Single Listing Bottom of Tags Widget
da: Enkelt notering bunden af Tags Widget

en: Single Listing Top of Video Widget
da: Enkelt notering toppen af Video Widget

en: Single Listing Bottom of Video Widget
da: Enkelt notering bunden af Video Widget

en: If you continue receive this error, please submit a <a target="_blank" href="%s">support ticket</a>.
da: Hvis du fortsat modtager denne fejl, skal du indsende en <a target="_blank" href="%s"> support ticket</a>.

en: If you want to edit this field, please click the <strong>Edit</strong> link from the list table.
da: Hvis du vil redigere dette felt, skal du klikke på linket <strong>Rediger</strong> fra tabellen.

en: A valid meta key is required!
da: En gyldig meta nøgle er påkrævet!

en: Meta keys can NOT have spaces in them, use an underscore instead! As an example, job shift should be job_shift.
da: Meta nøgler kan ikke har mellemrum i dem, bruge et understregningstegn i stedet! Som et eksempel bør job Skift job_shift.

en: You can not use a <a href="%s" target="_blank">WordPress Public Query Variable</a> as a meta key as it will cause the submit listing page to show a 404 error! Choose something different!
da: Du kan ikke bruge en <a href="%s" target="_blank"> WordPress offentlig forespørgsel Variable</a> som meta nøgle da det vil forårsage Send liste siden viser en 404-fejl! Vælg noget andet!

en: If you change the meta key it will be saved as a new field!  You should NOT do this unless you know what your doing!
da: Hvis du ændrer meta nøglen det vil blive gemt som et nyt felt!  Du bør ikke gøre dette, medmindre du ved hvad du gør!

en: The ONLY supported characters for meta keys are a-z (lowercase), 0-9 (numbers), and _ (underscores, in place of space) for meta keys!<br />Do <strong>NOT</strong> use any other characters or you will have issues!
da: ENESTE understøttede tegn for meta nøgler er a-z (små bogstaver), 0-9 (tal), og _ (understregning, i stedet for rum) for meta nøgler! < br / > Brug <strong>ikke</strong> nogen andre tegn, eller vil du have spørgsmål!

en: Spaces are not allowed in this field!
da: Mellemrum er ikke tilladt i dette felt!

en: A valid type is required!
da: Der kræves en gyldig type!

en: This field is required!
da: Dette felt er påkrævet!

en: Options are required for this field type!  Value IS required, label is optional.  If label is not provided the value will be used instead.
da: Indstillinger er påkrævet for denne felttype!  Værdi er påkrævet, etiketten er valgfri.  Hvis etiketten ikke angives værdien vil blive brugt i stedet.

en: Option values can NOT contain the asterisk (*) or tilde (~) characters! Labels are allowed to have these characters, but values can not!
da: Værdier kan ikke indeholde en stjerne (*) eller tilde (~) tegn! Etiketter er tilladt at have disse tegn, men værdier kan ikke!

en: A valid priority is required! Priority must be a numerical value.
da: Der kræves en gyldig prioritet! Prioritet skal være en numerisk værdi.

en: This field MUST be a number/integer.  Decimals are allowed.
da: Dette felt skal indeholde et antal/heltal.  Decimaler er tilladt.

en: Add New Field
da: Tilføj nyt felt

en: Edit Field
da: Rediger feltet

en: View Field
da: Se felt

en: Remove Field
da: Fjern felt

en: Enable Field
da: Aktivere felt

en: Disable Field
da: Deaktivere felt

en: label
da: etiket

en: description
da: Beskrivelse

en: placeholder
da: pladsholder

en: priority
da: prioritet

en: required
da: kræves

en: remove
da: Fjern

en: disable
da: Deaktiver

en: Close
da: Luk

en: Error
da: Fejl

en: Unknown Error! Refresh the page and try again.
da: Ukendt fejl! Opdatere siden og prøv igen.

en: Are you sure you want to remove
da: Er du sikker pσ du vil fjerne

en: Are you sure you want to disable
da: Er du sikker på du vil deaktivere

en: Are you sure you want to enable
da: Er du sikker på, du vil aktivere

en: Are you sure?  This will remove ALL of your custom and customized field data!
da: Er du sikker?  Dette vil fjerne alle dine brugerdefinerede og brugerdefinerede feltdata!

en: Using the syntax
da: Ved hjælp af syntaksen

en: Edit Field Options
da: Redigere indstillinger for feltet

en: Allowed<br/><a href="%1$s" target="_blank">Mime Types</a><br/><small>NOT required</small>
da: Tilladt <br/> <a href="%1$s" target="_blank"> Mime typer</a> <br/> <small>ikke påkrævet</small>

en: Output a custom/default field value from WP Job Manager Field Editor on any listing that supports widgets.
da: Output en brugerdefineret/standard feltværdi fra WP Job Manager felt Editor på nogen notering, der understøtter widgets.

en: Title:
da: Titel:

en: Use Widget Style:
da: Brug Widget stil:

en: Wrappers are HTML elements used to surround the output.  When specifying one, do not include brackets, only the type of element. All are optional, and if left blank the default will be used.
da: Indpakningen er HTML-elementer, der anvendes til surround-output.  Når du angiver en, omfatte ikke parentes, kun typen af element. Alle er valgfri, og hvis tomt standard vil blive anvendt.

en: Default is <code>div</code>
da: Standard er <code>div</code>

en: Wrap Value:
da: Wrap værdi:

en: Show Label:
da: Vis etiket:

en: Default is <code>strong</code>
da: Standard er <code>stærk</code>

en: Field Meta Key:
da: Feltet Meta nøglen:

en: Extra Classes:
da: Ekstra klasser:

en: my-class my-class2
da: min klasse my-Klasse2

en: Output As:
da: Output som:

en: Caption:
da: Billedtekst:

en: Click Here!
da: Klik her!

en: If you want to use a specific caption for the link enter it above. Leave blank to use the URL as the caption.
da: Hvis du vil bruge en bestemt billedtekst for linket Angiv det ovenstående. Lad stå tomt for at bruge URL-adressen som billedteksten.

en: Optional
da: Valgfri

en: Allow Download:
da: Tillade Download:

en: Poster URL:
da: Plakat URL:

en: Checkbox True:
da: Afkrydsningsfeltet sand:

en: Checkbox False:
da: Afkrydsningsfeltet falsk:

en: Custom caption to use if checkbox field type is not checked.
da: Custom billedtekst til brug, hvis afkrydsningsfeltet felttypen ikke er tjekket.

en: Wrap Image with a Link to the URL:
da: Wrap billede med et hyperlink til webadresse:

en: Your server is using a <strong>VERY OLD, unsupported, and no longer maintained</strong> version of PHP, version %5$s. <a href="%1$s" target="_blank">EOL (End of Life)</a> for PHP 5.2 was about <strong>%2$s ago</strong>!! This means there may be bugs, and security vulnerabilities that have not, and will never be patched for this version of PHP!<br /><br />It is <strong>strongly</strong> recommended that you contact your web hosting provider and request to upgrade to PHP 5.4 or newer ... or <a href="%3$s">Hide this Notice Forever!</a> (but don't say I didn't warn you)<br/><br /><a href="%4$s" target="_blank">Contact me</a> for an exclusive sMyles Plugins customer promo code discount for any shared <strong>SSD (Solid State Drive)</strong> hosting packages!  Data centers in Florida USA, Arizona USA, Montreal Canada, and France.  Your site will run faster than it ever has, or your money back!
da: Serveren bruger en <strong>Meget gamle, ikke-understøttet, og ikke længere vedligeholdes</strong> version af PHP, version %5$ s. <a href="%1$s" target="_blank"> EOL (End of Life)</a> for PHP 5.2 handlede om <strong>%2$ s siden</strong>!! Dette betyder, at der kan være bugs og sikkerhedshuller, der ikke har, og vil aldrig blive lappet for denne version af PHP! < br / > < br / > er det anbefales <strong>kraftigt</strong>, at du kontakter din web hosting udbyder og anmode om at opgradere til PHP 5.4 eller nyere... eller <a href="%3$s"> skjule denne meddelelse Forever!</a> (men ikke sige jeg ikke advarede dig) <br/> < br / > <a href="%4$s" target="_blank"> kontakt mig</a> for en eksklusiv sMyles Plugins kunde promo kode rabat for enhver delt <strong>SSD (gedigen påstå Drive)</strong> hosting pakker!  Datacentre i Florida USA, Arizona USA, Montreal Canada og Frankrig.  Dit websted vil køre hurtigere, end det nogensinde har, eller dine penge tilbage!

en: Your server is using an <strong>OLD, unsupported, and no longer maintained</strong> version of PHP, version %5$s. <a href="%1$s" target="_blank">EOL (End of Life)</a> for PHP 5.3 was about <strong>%2$s ago</strong>!! This means there may be bugs, and security vulnerabilities that have not, and will never be patched for this version of PHP!<br /><br />It is <strong>strongly</strong> recommended that you contact your web hosting provider and request to upgrade to PHP 5.4 or newer ... or <a href="%3$s">Hide this Notice Forever!</a> (but don't say I didn't warn you)<br/><br /><a href="%4$s" target="_blank">Contact me</a> for an exclusive sMyles Plugins customer promo code discount for any shared <strong>SSD (Solid State Drive)</strong> hosting packages!  Data centers in Florida USA, Arizona USA, Montreal Canada, and France.  Your site will run faster than it ever has, or your money back!
da: Serveren bruger en <strong>gammel, ikke understøttes, og ikke længere vedligeholdt</strong> version af PHP, version %5$ s. <a href="%1$s" target="_blank"> EOL (End of Life)</a> for PHP 5,3 handlede om <strong>%2$ s siden</strong>!! Dette betyder, at der kan være bugs og sikkerhedshuller, der ikke har, og vil aldrig blive lappet for denne version af PHP! < br / > < br / > er det anbefales <strong>kraftigt</strong>, at du kontakter din web hosting udbyder og anmode om at opgradere til PHP 5.4 eller nyere... eller <a href="%3$s"> skjule denne meddelelse Forever!</a> (men ikke sige jeg ikke advarede dig) <br/> < br / > <a href="%4$s" target="_blank"> kontakt mig</a> for en eksklusiv sMyles Plugins kunde promo kode rabat for enhver delt <strong>SSD (gedigen påstå Drive)</strong> hosting pakker!  Datacentre i Florida USA, Arizona USA, Montreal Canada og Frankrig.  Dit websted vil køre hurtigere, end det nogensinde har, eller dine penge tilbage!

en: Sorry, your browser doesn't support embedded videos, you should upgrade to a modern browser.
da: Beklager, din browser understøtter ikke integrerede videoer, bør du opgradere til en moderne browser.

en: Or you can
da: Eller du kan

en: Download The File
da: Hent filen

en: (right click and select Save As)
da: (højreklik og vælg Gem som)

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Post Meta Inspector
da: Post Meta inspektør

en: Click to show&hellip;
da: Klik for at vise &hellip;

en: Key
da: Nøgle

en: Debug logging has been disabled.
da: Debug logføring er deaktiveret.

en: Debug logging has been enabled.
da: Debug logføring er aktiveret.

en: Bug Report submitted succesfully!  Thank You!
da: Fejlrapport indsendt held!  Tak!

en: There was an error submitting your bug report, please try again later.
da: Der opstod en fejl under indsender din fejlrapport, prøv igen senere.

en: Invalid Email
da: Ugyldig E-mail

en: Report a Bug
da: Rapport en fejl

en: Email Address
da: E-mail-adresse

en: Your Email
da: Din E-mail

en: Bug Description
da: Fejl beskrivelse

en: Short Bug Description ...
da: Kort fejl beskrivelse...

en: Bug Details
da: Bug detaljer

en: Please describe the bug, how to replicate the bug, and any other details you can add.  Links to screenshots would be helpful as well.
da: Beskriv fejlen, hvordan du overfører bug, og andre detaljer, du kan tilføje.  Links til screenshots ville være nyttigt som godt.

en: Debug is <strong>ENABLED</strong>
da: Fejlfinding er <strong>aktiveret</strong>

en: Disable Force Debug
da: Deaktiver Force Debug

en: Enable Force Debug
da: Kraft af fejlfinding

en: Unable to determine slug to deactivate license.
da: Afskåret fra afgøre slug at deaktivere licens.

en: Error determining the plugin Product ID.
da: Fejl bestemmelse plugin produkt-ID.

en: Error pulling the license key from option data.
da: Fejl trækker licensnøglen fra indstilling data.

en: Error pulling the email associated with the license key from option data.
da: Fejl trække e-mailen tilknyttet licensnøglen fra indstilling data.

en: Error pulling the instance ID associated with the license key from option data.
da: Fejl trække forekomst-ID forbundet med licensnøglen fra indstilling data.

en: Connection failed to the License Key API server - possible server issue.
da: Tilslutning mislykkedes at licens nøglen API server - muligt serverproblem.

en:  Successfully Deactivated!
da:  Med succes deaktiveret!

en: You have successfully deactivated the %s license.
da: Du har med held slået %s licens.

en: The license has been successfully deactivated locally, but please visit your sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page to verify this activation has been removed from our server.  There was an error automatically removing it, and chances are that is because it was already removed via your <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page already..
da: Licensen er blevet korrekt deaktiveret lokalt, men besøge du siden sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank"> Min konto</a> for at kontrollere denne aktivering er blevet fjernet fra vores server.  Der opstod en fejl under automatisk fjerner sig, og chancerne er, det er fordi det var allerede fjernet via siden <a href="%s" target="_blank"> Min konto</a> allerede...

en: Unable to determine slug, license key, and/or email to activate license, contact support.
da: Afskåret fra afgøre slug, Licensnøglen, og/eller e-mail for at aktivere licensen, skal du kontakte support.

en:  Successfully Activated!
da:  Med held aktiveret!

en: You have successfully activated the %s license, and will now be able to automatically upgrade this plugin through WordPress when an update is available.
da: Du har med held aktiveret %s licens, og vil nu være i stand til automatisk at opgradere dette plugin via WordPress, når en opdatering er tilgængelig.

en: Deactivate the %s License?
da: Deaktiver %s licens?

en: sMyles Plugins Licensing
da: sMyles Plugins licenser

en: Hide notice
da: Skjule varsel

en: <a href="%1$s">Please activate your license key</a> in order to receive updates and support for "%2$s".
da: <a href="%1$s"> venligst Aktivér din licensnøgle</a> for at modtage opdateringer og støtte til "%2$ s".

en: Activating ...
da: Aktivering...

en: Plugin Not Found
da: Plugin ikke fundet

en: Details
da: Detaljer

en: Installed Version:
da: Installeret Version:

en: Activate License
da: Aktivere licensen

en: Deactivating ...
da: Deaktivering af...

en: Activated:
da: Aktiveret:

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
da: Der findes en ny version af %1$ s. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s"> Se version %3$ s detaljer</a> eller <a href="%4$s"> opdatere nu</a>.

en: The max allowed files is %s
da: De max tilladte filer er %s

en: Maximum files: %s.
da: Maksimale filer: %s.

en: Maximum file size: %s.
da: Maksimal filstørrelse: %s.

en: Select Some Options
da: Vælg nogle muligheder

en: No results match
da: Ingen resultater svarer

en: Clear Selection
da: Klart valg

en: The activated copy of the %1$s plugin, is installed in the incorrect directory, the directory should match <code>%2$s</code>.
da: En aktiveret kopi af %1$ s plugin, er installeret i den forkerte mappe, mappen skal matche <code>%2$ s</code>.

en: Please rename the directory from: <code>%1$s</code> to <code>%2$s</code>
da: Skal du omdøbe mappen fra: <code>%1$ s</code> til <code>%2$ s</code>

en: You can find the directory located at: <br/> <code>%1$s</code>
da: Du kan finde mappen findes på: <br/> <code>%1$ s</code>

en: Once you have renamed the directory, come back to the Plugins page to reactivate the plugin.  You will not lose any of your settings or configurations.
da: Når du har omdøbt mappen, vende tilbage til siden Plugins at genaktivere plugin.  Du vil ikke miste nogen af dine indstillinger eller konfigurationer.

en: You can also just <a href="%1$s">hide this notice</a>, but be warned, there may be issues due to using the incorrect plugin directory!
da: Du kan også bare <a href="%1$s"> skjule denne meddelelse</a>, men vær advaret, der kan være problemer ved at benytte den forkerte plugin mappe!

en: Once Weekly
da: En gang ugentlig

en: Translations
da: Oversættelser

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WP Job Manager Field Editor
da: WP Job Manager felt Editor

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: https://plugins.smyl.es/wp-job-manager-field-editor
da: https://plugins.smyl.es/WP-job-Manager-Field-editor

note: Description of the plugin/theme
en: Full ajax plugin to Disable, Create, or Modify all WP Job Manager Fields, with numerous other advanced features.
da: Fuld ajax plugin for at deaktivere, oprette eller redigere alle WP Job Manager felter, med talrige andre avancerede funktioner.

[ctx: Disabled Field Status]
en: disabled
da: deaktiveret

[ctx: Enabled Field Status]
en: enabled
da: aktiveret

[ctx: fields]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
da[0]: Alle <span class="count"> (% s)</span>
da[1]: Alle <span class="count"> (% s)</span>
