WP Job Manager Field Editor - en to ru translation catalogue (583 entries)

en:  Field
ru:  Поле

en:  Successfully Activated!
ru:  Успешно активирован!

en:  Successfully Deactivated!
ru:  Успешно деактивирован!

en:  field group.  Please edit the existing field, or choose another meta key.<br /><small>Meta keys must be unique throughout your entire site.  As an example, you can't have the meta key <strong>job_date</strong> in both Job, and Company fields.</small>
ru:  Группа полей.  Пожалуйста измените существующее поле, или выберите другой мета ключ. < br / > < малых > мета ключи должны быть уникальны на протяжении всего вашего сайта.  В качестве примера, вы не можете иметь мета ключевых <strong>job_date</strong> в обеих областях работы, компания и.</small>

en: "%s" check failed. Please try again.
ru: Ошибка проверки «%s». Пожалуйста, попробуйте еще раз.

en: %1$s Field
ru: %1$ s поле

en: %1$s Fields
ru: %1$ s поля

en: %s Submit Page
ru: Страница отправки %s

en: (optional)
ru: (необязательно)

en: (right click and select Save As)
ru: (щелкните правой кнопкой мыши и выберите пункт Сохранить как)

en: <a href="%1$s">Please activate your license key</a> in order to receive updates and support for "%2$s".
ru: <a href="%1$s"> Пожалуйста активируйте лицензионный ключ</a> для получения обновлений и поддержки для «%2$ s».

en: <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Taxonomies">WordPress Taxonomy</a>
ru: <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Taxonomies"> WordPress таксономия</a>

en: <small>(optional)</small>
ru: <small>(необязательно)</small>

en: <small>(required)</small>
ru: <small>(обязательно)</small>

en: <strong>(optional)</strong>
ru: <strong>(необязательно)</strong>

en: <strong>ONLY</strong> set this value if you want to specify a custom meta key to save the value to!  Default value for this field should be blank/empty.
ru: <strong>Только</strong> это значение, если вы хотите задать пользовательские мета ключ чтобы сохранить значение!  Значение по умолчанию для этого поля должно быть пустой/пусто.

en: <strong>optional</strong>
ru: <strong>необязательный</strong>

en: A URL for an image to show until the user plays or seeks. If not specified, the first frame of video will be used when it becomes available.
ru: URL-адрес для изображения Показать до тех пор, пока пользователь играет или стремится. Если не указан, первый кадр видео будет использоваться, когда она становится доступной.

en: A field group is required in order to save/edit/update fields, please contact support.
ru: Группа полей требует того, чтобы сохранить/изменить/обновить поля, обратитесь в службу поддержки.

en: A valid meta key is required!
ru: Требуется действительный ключ мета!

en: A valid priority is required! Priority must be a numerical value.
ru: Является допустимым приоритетом является обязательным! Приоритет должен быть числовое значение.

en: A valid type is required!
ru: Недопустимый тип не требуется!

en: About
ru: О

en: Activate License
ru: Активация лицензии

en: Activated:
ru: Активирован:

en: Activating ...
ru: Активация...

en: Add Another
ru: Добавить еще

en: Add New Field
ru: Добавить новое поле

en: Add an HTML element wrap around each value that is output
ru: Добавьте HTML элемент обернуть вокруг каждого значения, которое выводится

en: Add an HTML element wrap around entire output.
ru: Добавьте HTML элемент обернуть вокруг всего вывода.

en: Add any additional classes separated by spaces, only used for value wrapper element.
ru: Добавьте любые дополнительные классы, разделенных пробелами, используются только для значения элемента программы-оболочки.

en: Admin
ru: Администратор

en: Advanced
ru: Расширенный

en: Afrikaans
ru: африкаанс

en: After %s fields
ru: После поля "% s"

en: After Company Meta
ru: После компания мета

en: After Job Meta
ru: После задания мета

en: Ajax
ru: Аякс

en: All custom fields with translatable configuration values have been registered in string translation.
ru: Все настраиваемые поля со значениями переводимые конфигурации были зарегистрированы в переводе строк.

en: All custom posts removed!
ru: Все пользовательские сообщения удалены!

en: Allow Download
ru: Разрешать скачать

en: Allow Download:
ru: Разрешить загрузки:

en: Allowed<br/><a href="%1$s" target="_blank">Mime Types</a><br/><small>NOT required</small>
ru: Допускается <br/> <a href="%1$s" target="_blank"> Типы Mime</a> <br/> <small>не требуется</small>

en: Amount to increase each step when using spinner
ru: Сумма для увеличения каждый шаг при использовании счетчика

en: Append
ru: Добавить

en: Append value to use for field
ru: Добавить значение для поля

en: Arabic
ru: арабский

en: Are you human?
ru: Ты прав?

en: Are you sure you want to disable
ru: Вы уверены, что вы хотите отключить

en: Are you sure you want to enable
ru: Вы уверены, что вы хотите включить

en: Are you sure you want to remove
ru: Вы уверены, что вы хотите удалить

en: Are you sure?  This will remove ALL of your custom and customized field data!
ru: Уверен?  Это позволит удалить все пользовательские и настраиваемые поля данных!

en: Armenian
ru: армянский

en: As Link URL Scheme
ru: Как ссылка URL схема

en: Audio
ru: Аудио

en: Auto (based on WordPress get_locale)
ru: Авто (на основе WordPress get_locale)

en: Auto Paragraph
ru: Пункт Авто

en: Auto Populate
ru: Автоматическое заполнение

en: Auto Save
ru: Автосохранение

en: Auto populate fields when adding listings via admin backend with value from the current admin user meta, or default value if admin user meta does not exist.
ru: Автоматического заполнения при добавлении предложения через администратора бэкэнда с значение из текущего администратора пользователя мета, или значение по умолчанию, если администратор пользователя мета не существует.

en: Automatically output on the Job/Resume listing.
ru: Автоматически выход на работу/возобновить объявление.

en: Azerbaijani
ru: Азербайджанский

en: Backup
ru: Резервное копирование

en: Basque
ru: баскский

en: Before Company Meta
ru: До компании мета

en: Before Job Meta
ru: До работы мета

en: Below you will find all of the fields that have been customized.  This includes newly created custom ones, as well as any default fields that have been customized.
ru: Ниже вы найдете все поля, которые были настроены.  Это включает в себя недавно созданные пользовательские, а также любые поля по умолчанию, которые были настроены.

en: Bengali
ru: бенгальский

en: Bottom of Job Description
ru: Нижней части должностной инструкции

en: Bottom of Job Listing
ru: Нижней части Поиск работы

en: Bottom of Resume Listing
ru: Нижней части резюме листинг

en: Bug Description
ru: Описание ошибки

en: Bug Details
ru: Сведения об ошибке

en: Bug Report submitted succesfully!  Thank You!
ru: Ошибка доклад представлен успешно!  Спасибо!

en: Bulgarian
ru: болгарский

en: By default the
ru: По умолчанию

en: By default the light theme is used, changed this to dark if you wish to use the dark theme.
ru: По умолчанию используется тема света, изменил это до темно если вы хотите использовать темные темы.

en: By default the normal size is used.  Change this to compact to show a smaller recaptcha.
ru: По умолчанию используется обычный размер.  Измените это компактный чтобы показать меньше recaptcha.

en: By default when you deactivate this plugin it will also deactivate/unregister your API/License Key.  With this setting checked your license will not be deactivated when you deactivate the plugin.
ru: По умолчанию когда вы отключить этот плагин это будет также отключить/регистрацию API/лицензионный ключ.  При использовании этого параметра проверяется что ваша лицензия будет не отключается при деактивации плагина.

en: By default, when using any field type that has options (Dropdown, Radio Buttons, Multi-Select), the <strong>value</strong> is saved to the listing, and that is what is output when using any of the built-in methods.  Enable this setting to output/return the Label/Caption instead of the value.
ru: По умолчанию при использовании любого типа поля, который имеет параметры (раскрывающегося списка, переключатели, множественный выбор), <strong>значение</strong> сохраняется в листинг, и это, что выводится при использовании любого из встроенных методов.  Включите этот параметр для вывода/возврата заголовке Метки вместо значения.

en: Cancel
ru: Отмена

en: Caption
ru: Подпись

en: Caption:
ru: Подпись под фото:

en: Catalan
ru: каталанский

en: Checkbox (Custom True/False Labels)
ru: Флажок (Пользовательские ярлыки True/False)

en: Checkbox (Only show label if checked)
ru: Флажок (Показать метка только если установлен)

en: Checkbox False
ru: Флаг False

en: Checkbox False:
ru: Флаг False:

en: Checkbox Output Options
ru: Параметры вывода CheckBox

en: Checkbox True
ru: CheckBox True

en: Checkbox True:
ru: CheckBox True:

en: Chinese (Hong Kong)
ru: Китайский (Гонконг)

en: Chinese (Simplified)
ru: Китайский (упрощенное письмо)

en: Chinese (Traditional)
ru: Китайский (традиционный)

en: Choose what you want the value to be output as.
ru: Выберите, что требуется значение для вывода как.

en: Classes
ru: Классы

en: Clear Selection
ru: Очистить выделение

en: Click Here!
ru: Нажмите здесь!

en: Click this button to pull all the field data and configuration via AJAX and display it below here.
ru: Нажмите эту кнопку, чтобы вывести все поля данных и конфигурации с помощью AJAX и отобразить его ниже.

en: Click to show&hellip;
ru: Нажмите, чтобы показать &hellip;

en: Close
ru: Закрыть

en: Compact
ru: Компактные

en: Company
ru: Компания

en: Company Fields
ru: Компания поля

en: Config
ru: Конфигурации

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Connection failed to the License Key API server - possible server issue.
ru: Соединение не лицензионный ключ API сервера - проблема возможного сервера.

en: Create Backup!
ru: Создайте резервную копию!

en: Croatian
ru: хорватский

en: Custom
ru: Пользовательские

en: Custom <span class="count">(%s)</span> | Custom <span class="count">(%s)</span>
ru[0]: Пользовательские <span class="count"> (% s)</span>
ru[1]: Пользовательские <span class="count"> (% s)</span>
ru[2]: Пользовательские <span class="count"> (% s)</span>
ru[3]: Пользовательские <span class="count"> (% s)</span>

en: Custom Default Field
ru: По умолчанию пользовательские поля

en: Custom Field
ru: Настраиваемое поле

en: Custom Format (set below)
ru: Пользовательский формат (набор ниже)

en: Custom Optional Label
ru: Пользовательские необязательную метку

en: Custom Required Label
ru: Пользовательские требуемый ярлык

en: Custom Submit Button
ru: Пользовательские кнопку

en: Custom caption to use if checkbox field type is checked.
ru: Настраиваемый заголовок для использования, если установлен флажок поля Тип.

en: Custom caption to use if checkbox field type is not checked
ru: Настраиваемый заголовок для использования, если не установлен флажок тип поля

en: Custom caption to use if checkbox field type is not checked.
ru: Настраиваемый заголовок для использования, если не установлен флажок поля Тип.

en: Czech
ru: чешский

en: Danish
ru: датский

en: Dark
ru: Темный

en: Date Display
ru: Отображение дат

en: Date Save Custom Format
ru: Дата сохранения пользовательского формата

en: Date Save Format
ru: Дата сохранения формат

en: Deactivate License
ru: Деактивировать лицензию

en: Deactivate the %s License?
ru: Деактивировать лицензию %s?

en: Deactivating ...
ru: Деактивация...

en: Debug
ru: Отладка

en: Debug is <strong>ENABLED</strong>
ru: Debug является <strong>включен</strong>

en: Debug logging has been disabled.
ru: Отладки отключил ведение журнала.

en: Debug logging has been enabled.
ru: Отладки ведения журнала включена.

en: Default
ru: По умолчанию

en: Default <span class="count">(%s)</span> | Default <span class="count">(%s)</span>
ru[0]: По умолчанию <span class="count"> (% s)</span>
ru[1]: По умолчанию <span class="count"> (% s)</span>
ru[2]: По умолчанию <span class="count"> (% s)</span>
ru[3]: По умолчанию <span class="count"> (% s)</span>

en: Default Field
ru: Поля по умолчанию

en: Default Selection
ru: Выбор по умолчанию

en: Default is <code>div</code>
ru: Значение по умолчанию — <code>div</code>

en: Default is <code>strong</code>
ru: Значение по умолчанию — <code>сильный</code>

en: Default value for logged in users.
ru: Значение по умолчанию для пользователей войти в систему.

en: Default value to use for field.
ru: Значение по умолчанию для поля.

en: Description
ru: Описание

en: Details
ru: Детали

en: Disable
ru: Отключить

en: Disable Field
ru: Отключение поля

en: Disable Force Debug
ru: Отключить силы отладки

en: Disable this field and ... The APPLY NOW button will no longer show on listing, and the GeoMyWP plugin will not function correctly!
ru: Отключите это поле и... ПРИМЕНИТЬ сейчас кнопка будет не больше показывать на листинг, и GeoMyWP плагин не будет работать правильно!

en: Disabled
ru: Инвалидов

en: Disabled (%s) | Disabled (%s)
ru[0]: Инвалиды (%s)
ru[1]: Инвалиды (%s)
ru[2]: Инвалиды (%s)
ru[3]: Инвалиды (%s)

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
ru[0]: Инвалидов <span class="count"> (% s)</span>
ru[1]: Инвалидов <span class="count"> (% s)</span>
ru[2]: Инвалидов <span class="count"> (% s)</span>
ru[3]: Инвалидов <span class="count"> (% s)</span>

en: Disabled Field
ru: Инвалидов поле

[ctx: Disabled Field Status]
en: disabled
ru: отключен

en: Disabled Option
ru: Инвалидов вариант

en: Disabling this field will disable Geo location data, and could potentially cause problems, do so at your own risk!
ru: Отключение этого поля будет отключить данные о местоположении ГЭП и может потенциально вызвать проблемы, сделать это на свой страх и риск!

en: Dissmiss this notice
ru: Dissmiss это уведомление

en: Do not automatically output the value
ru: Не автоматически вывести значение

en: Done
ru: Договорились

en: Download The File
ru: Скачать файл

en: Dropdown
ru: Раскрывающийся список

en: Dutch
ru: нидерландский

en: Edit Field
ru: Редактирование поля

en: Edit Field Options
ru: Редактировать параметры поля

en: Education Fields
ru: Образования

en: Email
ru: Отправить по электронной почте

en: Email Address
ru: Адрес электронной почты

en: Enable
ru: Включить

en: Enable Bug Reporter
ru: Дать отчёт об ошибках

en: Enable Field
ru: Включить поле

en: Enable Force Debug
ru: Включение отладки силы

en: Enable Post Meta Inspector
ru: Включить должность Мета инспектор

en: Enable the bug report icon in the top right corner to submit bug reports
ru: Включить значок отчет об ошибке в правом верхнем углу представить сообщения об ошибках

en: Enable this option to automatically prepend <code>http://</code> if it does not exist, when using the output as Link feature.
ru: Включите этот параметр, чтобы автоматически добавить <code>http://</code>, если она не существует, при использовании вывода как возможность ссылок.

en: Enable this option to output WP Editor fields by their priority, after all other fields have been output (recommended)
ru: Включите этот параметр для вывода WP редактора полей по их приоритету, после того, как все другие поля были вывода (рекомендуется)

en: Enable this to use the core WordPress <a href="%s" target="_blank"><code>date_i18n()</code></a> function to attempt translation/format of date based on locale. Default value is unchecked.
ru: Включите это, чтобы использовать основные функции WordPress <a href="%s" target="_blank"> <code>date_i18n()</code></a> попытка перевода/формат даты на основе языковой стандарт. Значение по умолчанию не установлен.

en: Enabled (%s) | Enabled (%s)
ru[0]: Включено (%s)
ru[1]: Включено (%s)
ru[2]: Включено (%s)
ru[3]: Включено (%s)

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
ru[0]: Включено <span class="count"> (% s)</span>
ru[1]: Включено <span class="count"> (% s)</span>
ru[2]: Включено <span class="count"> (% s)</span>
ru[3]: Включено <span class="count"> (% s)</span>

[ctx: Enabled Field Status]
en: enabled
ru: включено

en: English (UK)
ru: Английский (Великобритания)

en: English (US)
ru: Английский (США)

en: Epoch Timestamp
ru: Отметка времени эпохи

en: Error
ru: Ошибка

en: Error converting get_locale()!
ru: Ошибка при преобразовании get_locale()!

en: Error determining the plugin Product ID.
ru: Ошибка при определении плагина код продукта.

en: Error pulling the email associated with the license key from option data.
ru: Ошибка, потянув электронной почты, связанный с ключом лицензии из данных варианта.

en: Error pulling the instance ID associated with the license key from option data.
ru: Ошибка, потянув идентификатор экземпляра, связанный с ключом лицензии из данных варианта.

en: Error pulling the license key from option data.
ru: Ошибка, потянув лицензионный ключ из данных варианта.

en: Error!
ru: Ошибка!

en: Estonian
ru: эстонский

en: Experience Fields
ru: Опыт поля

en: Extension
ru: Расширение

en: Extra Classes:
ru: Дополнительные классы:

en: False
ru: Накладные

en: Field Data
ru: Поля данных

en: Field Editor
ru: Редактор полей

en: Field Editor Settings
ru: Параметры редактора полей

en: Field Meta Key:
ru: Ключ поля мета:

en: Field added successfully!
ru: Поле успешно добавлены!

en: Field configuration created, and disabled successfully!
ru: Поле конфигурации создан и успешно отключен!

en: Field configuration created, and enabled successfully!
ru: Настройка поля создан и включен успешно!

en: Field configuration created, and updated successfully!
ru: Полевая конфигурация создана и успешно обновлены!

en: Field configuration removed succesfully!
ru: Области конфигурации удален успешно!

en: Field edited successfully!
ru: Поле успешно отредактирована!

en: Fields
ru: Поля

en: Fields Per Page
ru: Поля на странице

en: File Upload
ru: Загрузить файл

en: Filipino
ru: филиппинский

en: Finnish
ru: финский

en: For any fields that are set as WP-Editor field type, show in admin section as full WP Editor instead of TextArea.
ru: Для любых полей, которые устанавливаются как WP-редактор типа поля показывают в раздел администрирования как полный WP редактора вместо TextArea.

en: Force Language
ru: Язык силы

en: Force Register String Translations
ru: Переводы строк регистра сил

en: French
ru: французский

en: French (Canadian)
ru: Французский (Канада)

en: Full ajax plugin to Disable, Create, or Modify all WP Job Manager Fields, with numerous other advanced features.
ru: Полный ajax плагин, чтобы отключить, создавать или изменять все, что WP работа менеджер поля, с множество других дополнительных функций.

en: Galician
ru: галисийский

en: Generate Backup
ru: Создать резервную копию

en: Generate and download a backup of all fields.
ru: Создать и загрузить резервную копию всех полей.

en: Georgian
ru: грузинский

en: German
ru: немецкий

en: German (Austria)
ru: Немецкий (Австрия)

en: German (Switzerland)
ru: Немецкий (Швейцария)

en: Google reCAPTCHA auto-detects the user's language by default, enable this setting to use language returned by WordPress, or a custom language set below.
ru: Google reCAPTCHA автоматически определяет язык пользователя по умолчанию, включите этот параметр, чтобы использовать язык, возвращенный WordPress или пользовательский язык, установленный ниже.

en: Greek
ru: греческий

en: Gujarati
ru: гуджарати

en: HTML5 Field Types
ru: HTML5 Типы полей

en: HTML5 Video
ru: Видео HTML5

en: Hebrew
ru: иврит

en: Hide notice
ru: Скрыть уведомления

en: Highest number will be the last field on the form, can include decimal.
ru: Наибольшее число будет Последнее поле в форме, могут включать десятичный.

en: Hindi
ru: хинди

en: I understand, remove all data!
ru: Я понимаю, удалите все данные!

en: Icelandic
ru: исландский

en: If enabled this field will not show on frontend.
ru: Если это поле не будет отображаться на веб-интерфейсе.

en: If you change the meta key it will be saved as a new field!  You should NOT do this unless you know what your doing!
ru: Если вы измените ключ мета он будет сохранен как новое поле!  Вы не должны делать это, если вы знаете, что делать!

en: If you continue receive this error, please submit a <a target="_blank" href="%s">support ticket</a>.
ru: Если вы продолжаете получать эту ошибку, пожалуйста, отправьте <a target="_blank" href="%s"> билет поддержки</a>.

en: If you want to edit this field, please click the <strong>Edit</strong> link from the list table.
ru: Если вы хотите изменить это поле, пожалуйста, нажмите на ссылку <strong>редактировать</strong> из списка таблицы.

en: If you want to use a specific caption for the link enter it above. Leave blank to use the URL as the caption.
ru: Если вы хотите использовать названия для ссылок введите его выше. Оставьте пустым, чтобы использовать URL-адрес в качестве заголовка.

en: Image
ru: Изображение

en: Image Link
ru: Ссылка для изображения

en: Images are used as the default reCAPTCHA verification, select Audio to change the default to audio. Visitors will still be able to use either audio or images, this setting sets the default type shown initially.
ru: Изображения используются в качестве reCAPTCHA проверки по умолчанию, выберите аудио, чтобы изменить значение по умолчанию для аудио. Посетители будут по-прежнему иметь возможность использовать аудио или изображения, этот параметр задает тип по умолчанию изначально.

en: Import Backup
ru: Импорт резервной копии

en: Import Backup!
ru: Импорт резервной копии!

en: Import a previously generated backup for custom fields.  This uses the default WordPress import feature, if you do not see a file upload after clicking this button, make sure to import using WordPress importer.
ru: Импорт ранее созданной резервной копии для настраиваемых полей.  Это использует по умолчанию WordPress импорта функции, если вы не видите файл загрузить после нажатия этой кнопки, убедитесь, что импорт с использованием WordPress импортера.

en: Indexing
ru: Индексирование

en: Indonesian
ru: индонезийский

en: Installed Version:
ru: Установленная версия:

en: Invalid Email
ru: Недопустимый адрес электронной почты

en: Italian
ru: итальянский

en: Japanese
ru: японский

en: Job
ru: Работа

en: Job Meta End (after Date Posted)
ru: Конец работы мета (после даты публикации)

en: Job Meta Start (before Job Type)
ru: Начало работы мета (до задания типа)

en: Jobera Theme
ru: Jobera тема

en: Jobs List Meta End
ru: Конец мета список рабочих мест

en: Jobs List Meta Start
ru: Начало мета список рабочих мест

en: Kannada
ru: каннада

en: Key
ru: Ключ

en: Korean
ru: корейский

en: Label
ru: Лейбл

en: Label Wrapper
ru: Метки оболочки

en: Laothian
ru: Лаосский

en: Largest value allowed in field
ru: Наибольшее значение, допустимое в поле

en: Latvian
ru: латышский

en: License
ru: Лицензия

en: License Deactivate
ru: Деактивировать лицензию

en: License Key
ru: Лицензионный ключ

en: Light
ru: Свет

en: Link
ru: Ссылка

en: Links Fields
ru: Поля ссылки

en: List After Header
ru: Список после заголовка

en: List Before Header
ru: Список перед заголовком

en: List Footer
ru: Нижнего колонтитула списка

en: List Meta
ru: Список мета

en: Listify Listing List
ru: Listify листинг списка

en: Listify Single Listing
ru: Listify единый список

en: Listify Theme Widgets
ru: Listify тема виджет

en: Lithuanian
ru: литовский

en: Loading ...
ru: Загрузка

en: Make sure you disable the Regions plugin (if you are using it) to prevent issues when disabling this field.
ru: Убедитесь, что вы отключите плагин регионов (если вы используете его) для предотвращения проблем при отключении этого поля.

en: Malay
ru: малайский

en: Malayalam
ru: малаялам

en: Marathi
ru: маратхи

en: Max Length
ru: Максимальная длина

en: Max Uploads
ru: Загрузка файлов Макс.

en: Max amount of files that can be uploaded in this field
ru: Максимальное количество файлов, которые могут быть загружены в этой области

en: Max characters allowed in field, including spaces.
ru: Макс символов в поле, включая пробелы.

en: Maximum
ru: Максимум

en: Maximum file size: %s.
ru: Максимальный размер файла: %s.

en: Maximum files: %s.
ru: Максимальное число файлов: %s.

en: Meta End (after Date Posted)
ru: Конец мета (после даты публикации)

en: Meta Key
ru: Клавиша Meta

en: Meta Key was not specified!
ru: Мета-ключ не был указан!

en: Meta Start (before Category)
ru: Начало в meta (до категории)

en: Meta keys can NOT have spaces in them, use an underscore instead! As an example, job shift should be job_shift.
ru: Мета ключей может не иметь пробелов в них, вместо этого используйте подчеркивания! Например сдвиг работа должна быть job_shift.

en: Minimum
ru: Минимум

en: Mongolian
ru: монгольский

en: Multi-Select
ru: Множественный выбор

en: Multiple
ru: Несколько

en: Multiple Candidate Photos
ru: Несколько фотографий кандидата

en: My Link
ru: Моя ссылка

en: Myles McNamara
ru: Myles Макнамара

en: No
ru: Нет

en: No Value Field Types
ru: Нет значение типов полей

en: No field data found!
ru: Данные поля не найден!

en: No fields to remove!  A button will appear here when there is field data you can remove.
ru: Для удаления поля не!  Здесь появится кнопка, когда есть поля данных, которые можно удалить.

en: No results match
ru: Поиск не дал результата

en: None
ru: Нет

en: Normal
ru: Нормальный

en: Norwegian
ru: норвежский

en: Older versions of this plugin saved option values for fields that do not require them. You can purge those values by clicking this button.
ru: Более старые версии этого плагина Сохраненные значения параметров для полей, которые не требуют от них. Эти значения можно удалить, нажав эту кнопку.

en: Once Weekly
ru: Раз в неделю

en: Once you have renamed the directory, come back to the Plugins page to reactivate the plugin.  You will not lose any of your settings or configurations.
ru: После того, как вы переименовали каталог, вернуться на страницу плагинов, чтобы повторно активировать плагин.  Вы не потеряете любой из ваших настроек или конфигураций.

en: Option Labels
ru: Вариант этикетки

en: Option values can NOT contain the asterisk (*) or tilde (~) characters! Labels are allowed to have these characters, but values can not!
ru: Значения параметров не может содержать символ звездочки (*) или tilde (~) символов! Метки могут иметь эти символы, но значения не может!

en: Optional
ru: Необязательный

en: Optional Field Label
ru: Необязательное поле Метка

en: Options
ru: Параметры

en: Options are required for this field type!  Value IS required, label is optional.  If label is not provided the value will be used instead.
ru: Параметры требуются для этого типа поля!  IS требуется, значение метки является обязательным.  Если метка не указан, вместо него будет использоваться значение.

en: Options were purged from
ru: Варианты были очищены от

en: Or you can
ru: Или вы можете

en: Origin
ru: Происхождение

en: Output
ru: Выход

en: Output As
ru: Вывод в виде

en: Output As:
ru: Вывод в виде:

en: Output Location
ru: Расположение вывода

en: Output Priority
ru: Приоритет вывода

en: Output Show Label
ru: Выходных Показать метки

en: Output Wrapper
ru: Вывода оболочки

en: Output a custom/default field value from WP Job Manager Field Editor on any listing that supports widgets.
ru: Вывести значение поля по умолчанию пользовательских из WP работа менеджер поле редактора на любой список, который поддерживает виджеты.

en: PHP Ymd | JS: yymmdd
ru: PHP Ymd | JS: ГГММДД

en: Packages
ru: Пакеты

en: Password Text Box
ru: Текстовое поле пароля

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Persian
ru: персидский

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Please describe the bug, how to replicate the bug, and any other details you can add.  Links to screenshots would be helpful as well.
ru: Опишите ошибку, как воспроизвести ошибку и любые другие подробности, вы можете добавить.  Ссылки на скриншоты будет полезно также.

en: Please rename the directory from: <code>%1$s</code> to <code>%2$s</code>
ru: Пожалуйста переименуйте каталог: <code>%1$ s</code> для <code>%2$ s</code>

en: Please use the
ru: Пожалуйста, используйте

en: Plugin Not Found
ru: Плагин не найден

en: Plugins
ru: Плагины

en: Polish
ru: польский

en: Populate
ru: Заполнить

en: Portuguese
ru: португальский

en: Portuguese (Brazil)
ru: Португальский (Браз.)

en: Portuguese (Portugal)
ru: Португальский (Португалия)

en: Post ID
ru: Пост ID

en: Post Meta Inspector
ru: Должность Мета инспектор

en: Poster URL
ru: URL-адрес плакат

en: Poster URL:
ru: URL-адрес плакат:

en: Prepend
ru: Добавить в начало

en: Prepend value to use for field
ru: Вставьте значение для поля

en: Preview &rarr;
ru: Просмотр &rarr;

en: Priority
ru: Приоритет

en: Purge Options
ru: Удалить параметры

en: Purge Options!
ru: Очистить параметры!

en: Radio Buttons
ru: Радио-кнопки

en: Refresh
ru: Обновить

en: Remove
ru: Удалить

en: Remove All
ru: Удалить все

en: Remove Field
ru: Удалить поле

en: Report a Bug
ru: Сообщить об ошибке

en: Require
ru: Требуется

en: Require specific packages to display this field
ru: Требуются специальные пакеты для отображения этого поля

en: Required
ru: Обязательно

en: Required Field
ru: Обязательное поле

en: Required Field Label
ru: Обязательные поля Метка

en: Required to use reCAPTCHA, you can get one from <a href="%s" target="_blank">Google</a>.
ru: Требуется использовать reCAPTCHA, вы можете получить один из <a href="%s" target="_blank"> Google</a>.

en: Resume
ru: Резюме

en: Resume Fields
ru: Возобновить поля

en: Resume Submit Page
ru: Страницу Отправить резюме

en: Romanian
ru: румынский

en: Russian
ru: русский

en: Save As
ru: Сохранить как

en: Save Field
ru: Сохранить поля

en: Save the value (except default) when a listing is submitted, to the user's meta.
ru: Сохранить значение (за исключением по умолчанию) когда перечень представляется, мета пользователя.

en: Secret Key
ru: Секретный ключ

en: Section Header
ru: Заголовок раздела

en: Select <strong>%1$s</strong> to force the widget to render in the language returned by <a href="%2$s" target="_blank"><code>get_locale()</code></a>, which will be converted to a <a href="%4$s" target="_blank">Google reCAPTCHA supported language</a>, which is <strong>(%5$s)</strong> for the current locale of <strong>(%3$s)</strong>.  Otherwise, select a specific language to force the reCAPTCHA to use.
ru: Выберите <strong>%1$ s</strong>, чтобы заставить виджет для отображения в языке, возвращаемый <a href="%2$s" target="_blank"> <code>get_locale()</code></a>, который будет преобразован в <a href="%4$s" target="_blank"> Google reCAPTCHA поддерживает язык</a>, который является <strong>(%5$ s)</strong> для текущего языкового стандарта <strong>(%3$ s)</strong>.  В противном случае выберите конкретный язык, чтобы заставить reCAPTCHA для использования.

en: Select All
ru: Выбрать все

en: Select Some Options
ru: Выбрать некоторые параметры

en: Select packages you want this field to show for.  Require checkbox above must be enabled for this to work.
ru: Выберите это поле, чтобы показать пакеты.  Требуют, что флажок выше должна быть включена для этой работы.

en: Select this checkbox to output the reCAPTCHA after the %s fields.  You should only need to do this if you have disabled all company fields, or prefer to have the reCAPTCHA above company fields.
ru: Установите этот флажок для вывода reCAPTCHA после поля "% s".  Только нужно это сделать, если вы отключили все поля компании, или предпочитают, чтобы reCAPTCHA над полями компании.

en: Select which field types you want to automatically add paragraphs to, when using one of the built-in output methods.
ru: Выберите, что вы хотите, чтобы автоматически добавить пункты, когда типы полей с помощью одного из методов встроенных вывода.

en: Serbian
ru: сербский

en: Set a specific height for oEmbed (in pixels), use only numbers do not include px.
ru: Установить определенную высоту для помощью oEmbed (в пикселах), использовать только цифры не включают px.

en: Set a specific height for video (in pixels), use only numbers do not include px.
ru: Установите определенную высоту видео (в пикселях), использования только цифры не включают px.

en: Set a specific width for oEmbed (in pixels), use only numbers do not include px.
ru: Задать ширину для помощью oEmbed (в пикселах), использовать только цифры не включают px.

en: Set a specific width for video (in pixels), use only numbers do not include px.
ru: Задайте ширину для видео (в пикселях), использование только цифры не включают px.

en: Short Bug Description ...
ru: Описание ошибки короткие...

en: Should be something unique and lowercase, like <code>job_pay</code>
ru: Должно быть что-то уникальное и строчные, как <code>job_pay</code>

en: Show Field Data
ru: Показать данные поля

en: Show Label
ru: Показать метку

en: Show Label:
ru: Показать метку:

en: Show WP-Editor instead of TextArea
ru: Показать WP-редактор вместо TextArea

en: Single Job Listing Above Logo
ru: Поиск одной работы над логотипом

en: Single Job Listing After
ru: Один поиск после работы

en: Single Job Listing Before
ru: Поиск до одного работы

en: Single Job Listing Below Location Map
ru: Одно задание Листинг ниже карта расположения

en: Single Job Listing Below Social Links
ru: Одно задание Листинг социальных ссылки ниже

en: Single Job Listing End
ru: Список конец одного задания

en: Single Job Listing Start
ru: Начало список одной работы

en: Single Listing Actions
ru: Единый список действий

en: Single Listing Below Location Map
ru: Единый список ниже карта расположения

en: Single Listing Bottom of Author Widget
ru: Единый список нижней части автор виджета

en: Single Listing Bottom of Gallery Widget
ru: Единый список нижней части виджета Галерея

en: Single Listing Bottom of Main Content Widget
ru: Единый список нижней части основных содержание виджета

en: Single Listing Bottom of Map Widget
ru: Единый список нижней части виджета карта

en: Single Listing Bottom of Tags Widget
ru: Единый список нижней части виджета Теги

en: Single Listing Bottom of Video Widget
ru: Единый список нижней части видео виджет

en: Single Listing Meta
ru: Единый список мета

en: Single Listing Top of Gallery Widget
ru: Единый список Top галерея виджетов

en: Single Listing Top of Hours Widget
ru: Единый список верхней части часов виджет

en: Single Listing Top of Main Content Widget
ru: Единый список верхней части основных содержание виджета

en: Single Listing Top of Map Widget
ru: Единый список Top виджет карты

en: Single Listing Top of Tags Widget
ru: Единый список Топ тегов виджета

en: Single Listing Top of Video Widget
ru: Единый список Топ видео виджета

en: Single Resume Listing After
ru: Единый список после резюме

en: Single Resume Listing Before
ru: Одноместный резюме, список перед

en: Single Resume Listing End
ru: Конец одного резюме листинг

en: Single Resume Listing Start
ru: Начало список одного резюме

en: Sinhalese
ru: Сингальский

en: Site Key
ru: Ключ сайта

en: Size
ru: Размер

en: Slovak
ru: словацкий

en: Slovenian
ru: словенский

en: Smallest value allowed in field
ru: Наименьшее значение, допустимое в поле

en: Sorry, <code>%1$s</code> is not a valid WordPress MIME <strong>type</strong>! A list of the default ones can be found <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.<br />
ru: К сожалению, <code>%1$ s</code> не является допустимым WordPress MIME <strong>тип</strong>! Список по умолчанию, из них можно найти <a href="%2$s" target="_blank"> здесь</a>. < br / >

en: Sorry, <code>%1$s</code> is not a valid WordPress MIME type <strong>extension</strong>! A list of the default ones can be found <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.<br />You <strong>must</strong> include at least one of the MIME type extensions. As example, for jpeg you can use <code>jpg</code> or <code>jpg|jpeg|jpe</code>, but you <strong>must</strong> include at least one, or the entire string.
ru: К сожалению, <code>%1$ s</code> не является допустимым WordPress MIME типа <strong>расширения</strong>! Список по умолчанию, из них можно найти <a href="%2$s" target="_blank"> здесь</a>. < br / > вы <strong>должны</strong> включать по крайней мере одно из расширений типов MIME. В качестве примера для jpeg, вы можете использовать <code>jpg</code> или <code>jpg|jpeg|jpe</code>, но вы <strong>должны</strong> включать по крайней мере один, или всю строку.

en: Sorry, that meta key already exists in the
ru: Извините, что мета ключ уже существует в

en: Sorry, the taxonomy <code>%1$s</code> does not exists, please verify you are using the correct taxonomy slug
ru: К сожалению, таксономии <code>%1$ s</code> не существует, убедитесь, что вы используете правильный таксономии слизень

en: Sorry, there was an error adding this field.  Unable to add new field.
ru: Извините, произошла ошибка при добавлении этого поля.  Не удается добавить новое поле.

en: Sorry, there was an error disabling this field.  Unable to create new field configuration.
ru: Извините, произошла ошибка, отключение этой области.  Не удается создать новое поле конфигурации.

en: Sorry, there was an error enabling this field.  Unable to create new field configuration.
ru: Извините, произошла ошибка, включение этого поля.  Не удается создать новое поле конфигурации.

en: Sorry, there was an error updating this field.  Unable to create new field configuration.
ru: Извините, произошла ошибка обновления этого поля.  Не удается создать новое поле конфигурации.

en: Sorry, you can only remove a default field configuration, not the actual field itself, if you want to remove it from the form, please use disable.
ru: К сожалению, поле конфигурации по умолчанию, не фактические самого поля, можно удалить, только если вы хотите, чтобы удалить его из формы, пожалуйста, используйте отключить.

en: Sorry, your browser doesn't support embedded videos, you should upgrade to a modern browser.
ru: К сожалению ваш браузер не поддерживает встроенные видео, вам следует обновить до любого современного браузера.

en: Spaces are not allowed in this field!
ru: Пробелы не допускаются в этой области!

en: Spanish
ru: испанский

en: Spanish (Latin America)
ru: Испанский (Латинская Америка)

en: Specify an HTML element wrapper for each value output, such as <strong>div</strong>. Do not include brackets. For list use <code>li</code>.  Default is <code>div</code>.
ru: Укажите оболочку элемент HTML для каждого выходного значения, например <strong>div</strong>. Не включать скобки. Для списка используйте <code>li</code>.  Значение по умолчанию — <code>div</code>.

en: Specify an HTML element wrapper for entire output, such as <strong>div</strong>, or <strong>ul</strong>. Do not include brackets. Default is <code>div</code>.
ru: Укажите оболочку элемент HTML для всего вывода, такие как <strong>div</strong>, или <strong>ул</strong>. Не включать скобки. Значение по умолчанию — <code>div</code>.

en: Specify an HTML element wrapper for the label, such as <strong>h3</strong>, or <strong>strong</strong>. Do not include brackets, only the type of element. Default is <code>strong</code>
ru: Укажите оболочку элемент HTML для метки, например <strong>h3</strong>, или <strong>сильный</strong>. Не включать скобки, только тип элемента. Значение по умолчанию — <code>сильный</code>

en: Specify the <strong>USER</strong> meta key to auto populate this field from if it exists (and user is logged in).  If meta key is set and meta exists for user, it will take priority over default value.<br /><br />If using a meta key from WPJM or WPRM you <strong>must</strong> prepend it with an underscore.  <i>As example, company_website would be <code>_company_website</code></i>
ru: Укажите ключ мета <strong>пользователя</strong> для автоматического заполнения этого поля от, если он существует (и пользователь вошел в систему).  Если установлен ключ мета и мета существует для пользователя, он будет иметь приоритет над значением по умолчанию. < br / > < br / > Если используя мета ключ от WPJM или WPRM, вы <strong>должны</strong> добавить с подчеркивания.  <i>Как пример company_website будет <code>_company_website</code></i>

en: Standard Field Types
ru: Типы стандартных полей

en: Standard Value Output (Regular text)
ru: Стандартные значения выходной (обычный текст)

en: Status
ru: Статус

en: Step
ru: Шаг

en: String Translation
ru: Перевод строки

en: Submit Button Caption
ru: Отправить заголовок кнопки

en: Succesfully disabled
ru: Успешно отключен

en: Succesfully enabled
ru: Успешно включена

en: Success
ru: Успех

en: Support
ru: Поддержка

en: Swahili
ru: суахили

en: Swedish
ru: шведский

en: Tamil
ru: тамильский

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Taxonomy Checklist
ru: Контрольный список таксономии

en: Taxonomy Dropdown
ru: Раскрывающийся список таксономии

en: Taxonomy Field Types
ru: Таксономия типов полей

en: Taxonomy Multi-Select Dropdown
ru: Таксономия множественного выбора раскрывающегося списка

en: Telugu
ru: телугу

en: Text Area
ru: Текстовая область

en: Text Box
ru: Текстовое поле

en: Textbox, WP-Editor, Dropdown, Upload, etc.
ru: TextBox, WP-редактор, выпадающего, загружать, и т.д.

en: Thai
ru: тайский

en: The ONLY supported characters for meta keys are a-z (lowercase), 0-9 (numbers), and _ (underscores, in place of space) for meta keys!<br />Do <strong>NOT</strong> use any other characters or you will have issues!
ru: ТОЛЬКО для мета ключей (строчная), a-z 0-9 (номера), поддерживаются символы и _ (подчеркивания, вместо пространства) для мета ключей! < br / > <strong>не</strong> используйте любые другие символы или вы будете иметь проблемы!

en: The activated copy of the %1$s plugin, is installed in the incorrect directory, the directory should match <code>%2$s</code>.
ru: Активированная копия %1$ s плагин, устанавливается в неправильный каталог, каталог должны совпадать с <code>%2$ s</code>.

en: The default button is <code>Preview &rarr;</code>, use <code>&amp;rarr;</code> for the arrow
ru: Кнопка по умолчанию является <code>Просмотр &rarr;</code>, используйте стрелки <code>→;</code>

en: The default fields below WILL include any custom configuration you have made to them.
ru: По умолчанию поля ниже будет включать в себя любые пользовательские конфигурации, внесенные им.

en: The email associated with your license key, this <strong>MUST</strong> match the email found on your <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page.
ru: Электронной почты, связанный с вашего лицензионного ключа, это <strong>должны</strong> соответствовать нашли на странице <a href="%s" target="_blank"> Мой аккаунт</a> электронной почты.

en: The license has been successfully deactivated locally, but please visit your sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page to verify this activation has been removed from our server.  There was an error automatically removing it, and chances are that is because it was already removed via your <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page already..
ru: Лицензия была успешно отключена локально, но пожалуйста, посетите sMyles странице плагины <a href="%s" target="_blank"> Мой аккаунт</a> чтобы убедиться, что активация был удален с нашего сервера.  Произошла ошибка, автоматически удаляя его, и вероятность того, что это потому, что он уже был удален через вашу страницу <a href="%s" target="_blank"> Мой аккаунт</a> уже...

en: The license key associated with the email above.
ru: Лицензионный ключ, связанный с электронной почты выше.

en: The max allowed files is %2$s for %1$s
ru: Max разрешенных файлов является %2$ s для %1$ s

en: The max allowed files is %s
ru: Max разрешенных файлов — %s

en: Theme
ru: Тема

en: There are not any custom fields to add to string translation.  Please setup some custom fields.
ru: Есть не любые настраиваемые поля для добавления перевода строки.  Пожалуйста, настройте некоторые настраиваемые поля.

en: There are not any fields that need options purged.
ru: Есть не любые поля, которые нужно параметры удаляются.

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
ru: Существует новая версия %1$ s. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s"> Просмотр версии %3$ s детали</a> или <a href="%4$s"> Обновить сейчас</a>.

en: There was an error submitting your bug report, please try again later.
ru: Произошла ошибка при сообщении об ошибке, пожалуйста, попробуйте еще раз позже.

en: This box must be checked to enable auto populate.
ru: Этот флажок необходимо проверить, чтобы включить авто заполнения.

en: This field MUST be a number/integer.  Decimals are allowed.
ru: Это поле должно быть целым числом.  Разрешены десятичные числа.

en: This field can not be changed to optional as it is required for core functionality of WP Job Manager
ru: Это поле не может быть изменен для факультативного как это требуется для основных функций работа менеджер WP

en: This field can not be disabled as it is required for core functionality of WP Job Manager
ru: Это поле не может быть отключена, как это требуется для основных функций работа менеджер WP

en: This field is required!
ru: Это поле является обязательным!

en: This is specifically for WPML or Polylang.  Only use this if you know you need to.  This will force loop through all custom fields and register all supported translatable values in string translation.
ru: Это специально для WPML или Polylang.  Используйте это только если вы знаете, что вам нужно.  Это заставит цикл через все настраиваемые поля и регистр все поддерживаемые значения переводимых в переводе строк.

en: This tab is kept here for compatibility purposes, and as a backup method for activation
ru: Эта закладка хранится здесь для целей совместимости и как метод резервного копирования для активации

en: This text you are reading.
ru: Этот текст, который вы читаете.

en: This value will be used as the label that shows next to the actual reCAPTCHA
ru: Это значение будет использоваться как метка, которая показывает рядом с фактической reCAPTCHA

en: This will remove all custom and customized field data!
ru: Это позволит удалить все пользовательские и настраиваемые поля данных!

en: Title
ru: Название

en: Title:
ru: Название:

en: Today
ru: Сегодня

en: Tooltip text and/or notice shown to user when field value does not validate.  Validation requires pattern field below to be set. If you do not see pattern field below the current field type does not support it.
ru: Текст всплывающей подсказки или уведомление показано пользователю, когда не проверяет значение поля.  Проверки требует шаблон поля ниже для установки. Если вы не видите шаблон поля ниже текущего типа поля не поддерживает его.

en: Top of Resume Listing
ru: Верхней части резюме листинг

en: Translations
ru: Переводы

en: True
ru: Правда

en: Turkish
ru: турецкий

en: Type
ru: Тип

en: Ukrainian
ru: украинский

en: Unable to determine correct job/resume/post ID!
ru: Не удается определить правильную работу/возобновить/пост ID!

en: Unable to determine slug to deactivate license.
ru: Не удается определить пули для деактивации лицензии.

en: Unable to determine slug, license key, and/or email to activate license, contact support.
ru: Не удалось определить пули, лицензионный ключ и/или электронной почте, чтобы активировать лицензию, обратитесь в службу поддержки.

en: Unknown Error
ru: Неизвестная ошибка

en: Unknown Error! Refresh the page and try again.
ru: Неизвестная ошибка! Обновите страницу и повторите попытку.

en: Urdu
ru: урду

en: Use Widget Style:
ru: Используйте стиль виджета:

en: Use a custom label for optional fields instead of required fields. HTML is supported. (default is optional)
ru: Используйте пользовательскую метку для необязательных полей вместо обязательные поля. Поддерживается HTML. (по умолчанию не является обязательным)

en: Use a custom label for required fields instead of optional fields. HTML is supported.
ru: Используйте пользовательскую метку для обязательных полей вместо необязательных полей. Поддерживается HTML.

en: Use a custom value for the submit button (on initial submit page)
ru: Использовать пользовательское значение для кнопки Отправить (на начальной отправки страницы)

en: Use built-in Ajax uploader
ru: Используйте встроенный загрузчик Ajax

en: Using the syntax
ru: С помощью синтаксиса

en: Validate field value using JavaScript regular expressions.  Title (from above) will be used as notice when pattern does not match. (HTML5)
ru: Проверка значения поля с помощью регулярных выражений JavaScript.  Название (сверху) будет использоваться как заметили, когда шаблон не совпадает. (HTML5)

en: Value
ru: Значение

en: Value Only (No HTML)
ru: Только значение (не HTML)

en: Value Wrapper
ru: Значение оболочки

en: Video Height
ru: Высота видео

en: Video Width
ru: Ширина видео

en: Vietnamese
ru: вьетнамский

en: View
ru: Вид

en: View Field
ru: Поле зрения

en: Visibility
ru: Видимость

en: WP Editor
ru: Редактор WP

en: WP Editor at Bottom
ru: WP редактора внизу

en: WP Job Manager
ru: Работа менеджер WP

en: WP Job Manager <strong>MUST</strong> be installed and activated for WP Job Manager Field Editor to work!
ru: Работа менеджер WP <strong>должен</strong> быть установлен и активирован для WP работа менеджер поле редактора для работы!

en: WP Job Manager Field Editor
ru: Редактор полей WP работу диспетчера

en: WP-Editor
ru: WP-редактор

en: WPJM Custom Field
ru: Настраиваемое поле WPJM

en: WPJM Custom Fields
ru: Настраиваемые поля WPJM

en: When using <em>WP Job Manager Field Editor</em> with the <em>Listify</em> theme it is <strong>strongly</strong> recommended that you use/check/enable the <a href="%s" target="_blank">Directory Submission Fields</a>
ru: При использовании <em>WP работа менеджер поле редактора</em> с темой <em>Listify</em> это <strong>настоятельно</strong> рекомендовал что вы использования/чек/включить <a href="%s" target="_blank"> Поля представления каталога</a>

en: Width of input field, in characters.
ru: Ширина поля ввода, в символах.

en: Will add a meta box at the bottom of each listing that shows all the meta and values associated with the listing.
ru: Добавить поле в нижней части каждого листинга, который показывает все мета и ценности, связанные с перечислением мета.

en: Will display a download link for browsers incompatible with HTML5 video.
ru: Будет отображать ссылку на скачивание для браузеров, несовместимые с HTML5 видео.

en: Will wrap the image in a link to the URL of the image.
ru: Завершит образ в ссылку на URL-адрес изображения.

en: WordPress Action Hook
ru: WordPress действий крюк

en: WordPress Date Format
ru: Формат даты WordPress

en: Wrap Image with a Link to the URL:
ru: Перенос изображений с ссылкой на URL-адрес:

en: Wrap Output
ru: Оберните вывода

en: Wrap Output:
ru: Оберните вывода:

en: Wrap Value
ru: Оберните значение

en: Wrap Value:
ru: Заключите значение:

en: Wrappers are HTML elements used to surround the output.  When specifying one, do not include brackets, only the type of element. All are optional, and if left blank the default will be used.
ru: Оболочки являются HTML-элементы, используемые для окружают вывода.  При указании одного, не включайте скобки, только тип элемента. Все являются необязательными, и если оставить пустым, будет использоваться по умолчанию.

en: Yes
ru: Да

en: Yes, allow
ru: Да, разрешить

en: Yes, force custom language (disables Google reCAPTCHA auto detection)
ru: Да, принудительно пользовательский язык (отключает Google reCAPTCHA автоматическое обнаружение)

en: Yes, force reindex when adding or updating a field configuration
ru: Да, сила reindex при добавлении или обновлении поля конфигурации

en: Yes, output/return the option Label/Caption instead of the value
ru: Да, выход/возврат параметра Label/заголовок вместо значения

en: Yes, use <code>date_i18n()</code>
ru: Да, использовать <code>date_i18n()</code>

en: You <strong>must</strong> include the correct MIME <strong>type</strong>! As example, for jpeg extension you <strong>must</strong> include the type that is <code>image/jpeg</code>.  These values can be found for all supported extensions <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.
ru: Вы <strong>должны</strong> включать в себя правильный MIME-<strong>тип</strong>! Как пример для jpeg расширения вы <strong>должны</strong> включать в себя тип <code>image/jpeg</code>.  Эти значения могут быть найдены для всех поддерживаемых расширений <a href="%2$s" target="_blank"> здесь</a>.

en: You can also just <a href="%1$s">hide this notice</a>, but be warned, there may be issues due to using the incorrect plugin directory!
ru: Вы также можете просто <a href="%1$s"> скрыть это уведомление</a>, но будьте осторожны, там могут быть проблемы из-за неправильный плагин каталога!

en: You can find the directory located at: <br/> <code>%1$s</code>
ru: Вы можете найти каталог, в: <br/> <code>%1$ s</code>

en: You can not use a <a href="%s" target="_blank">WordPress Public Query Variable</a> as a meta key as it will cause the submit listing page to show a 404 error! Choose something different!
ru: Вы не можете использовать <a href="%s" target="_blank"> WordPress общественной переменной запроса</a> как мета ключ как это приведет к странице листинг отправить показать ошибку 404! Выберите что-то другое!

en: You can view, edit, or add user meta using my free open source <strong><a target="_blank" href="https://wordpress.org/plugins/user-meta-display/">User Meta Display</a></strong> plugin.
ru: Можно просмотреть, изменить или добавить мета пользователя, используя мои плагин <strong><a target="_blank" href="https://wordpress.org/plugins/user-meta-display/"> Мета отображения пользователя</a></strong> открытым исходным кодом.

en: You have successfully activated the %s license, and will now be able to automatically upgrade this plugin through WordPress when an update is available.
ru: Вы успешно активирована лицензия %s и теперь будет иметь возможность автоматически обновлять этот плагин через WordPress, когда доступно обновление.

en: You have successfully deactivated the %s license.
ru: Вы успешно отключили лицензия %s.

en: Your Email
ru: Ваш электронный адрес

en: Your server is using a <strong>VERY OLD, unsupported, and no longer maintained</strong> version of PHP, version %5$s. <a href="%1$s" target="_blank">EOL (End of Life)</a> for PHP 5.2 was about <strong>%2$s ago</strong>!! This means there may be bugs, and security vulnerabilities that have not, and will never be patched for this version of PHP!<br /><br />It is <strong>strongly</strong> recommended that you contact your web hosting provider and request to upgrade to PHP 5.4 or newer ... or <a href="%3$s">Hide this Notice Forever!</a> (but don't say I didn't warn you)<br/><br /><a href="%4$s" target="_blank">Contact me</a> for an exclusive sMyles Plugins customer promo code discount for any shared <strong>SSD (Solid State Drive)</strong> hosting packages!  Data centers in Florida USA, Arizona USA, Montreal Canada, and France.  Your site will run faster than it ever has, or your money back!
ru: Ваш сервер использует <strong>Очень старый, не поддерживается и больше не поддерживается</strong> версия PHP, версия %5$ s. <a href="%1$s" target="_blank"> EOL (End of Life)</a> для PHP 5.2 около <strong>%2$ s назад</strong>! Это означает, что там может быть ошибок и уязвимостей в системе безопасности, которые не и никогда не будет исправлена для этой версии PHP! < br / > < br / > это <strong>настоятельно</strong> рекомендуем вам связаться с веб-хостинг-провайдера и запрос на обновление до PHP 5.4 или более поздней версии... или <a href="%3$s"> скрыть это уведомление навсегда!</a> (но не говорите, я вас не предупреждали) <br/> < br / > <a href="%4$s" target="_blank"> связаться со мной</a> на скидку эксклюзивные sMyles плагины клиента промо код для любой общей <strong>SSD (твердотельный накопитель)</strong> хостинг пакеты!  Центры обработки данных в Флорида США, штат Аризона США, Монреаль Канада и Франция.  Ваш сайт будет работать быстрее, чем он когда-либо, или ваши деньги обратно!

en: Your server is using an <strong>OLD, unsupported, and no longer maintained</strong> version of PHP, version %5$s. <a href="%1$s" target="_blank">EOL (End of Life)</a> for PHP 5.3 was about <strong>%2$s ago</strong>!! This means there may be bugs, and security vulnerabilities that have not, and will never be patched for this version of PHP!<br /><br />It is <strong>strongly</strong> recommended that you contact your web hosting provider and request to upgrade to PHP 5.4 or newer ... or <a href="%3$s">Hide this Notice Forever!</a> (but don't say I didn't warn you)<br/><br /><a href="%4$s" target="_blank">Contact me</a> for an exclusive sMyles Plugins customer promo code discount for any shared <strong>SSD (Solid State Drive)</strong> hosting packages!  Data centers in Florida USA, Arizona USA, Montreal Canada, and France.  Your site will run faster than it ever has, or your money back!
ru: Ваш сервер использует <strong>старый, не поддерживается и больше не поддерживается</strong> версия PHP, версия %5$ s. <a href="%1$s" target="_blank"> EOL (End of Life)</a> для PHP 5.3 около <strong>%2$ s назад</strong>! Это означает, что там может быть ошибок и уязвимостей в системе безопасности, которые не и никогда не будет исправлена для этой версии PHP! < br / > < br / > это <strong>настоятельно</strong> рекомендуем вам связаться с веб-хостинг-провайдера и запрос на обновление до PHP 5.4 или более поздней версии... или <a href="%3$s"> скрыть это уведомление навсегда!</a> (но не говорите, я вас не предупреждали) <br/> < br / > <a href="%4$s" target="_blank"> связаться со мной</a> на скидку эксклюзивные sMyles плагины клиента промо код для любой общей <strong>SSD (твердотельный накопитель)</strong> хостинг пакеты!  Центры обработки данных в Флорида США, штат Аризона США, Монреаль Канада и Франция.  Ваш сайт будет работать быстрее, чем он когда-либо, или ваши деньги обратно!

en: Zulu
ru: зулусский

en: description
ru: Описание

en: disable
ru: отключить

en: div
ru: Div

en: field is a single upload.  Enable this option to allow changing this to multiple files, but be aware that there may be issues with the list in admin, etc.  Use at your own risk.
ru: поле является одной загрузки.  Включите этот параметр, чтобы разрешить изменение этого на несколько файлов, но имейте в виду, что могут быть проблемы со списком в админ, и др.  Используйте на свой страх и риск.

[ctx: fields]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ru[0]: Все <span class="count"> (% s)</span>
ru[1]: Все <span class="count"> (% s)</span>
ru[2]: Все <span class="count"> (% s)</span>
ru[3]: Все <span class="count"> (% s)</span>

en: fields:
ru: поля:

en: http://plugins.smyl.es
ru: http://plugins.smyl.ES

en: https://plugins.smyl.es/wp-job-manager-field-editor
ru: HTTPS://plugins.smyl.ES/WP-Job-Manager-Field-Editor

en: label
ru: лейбл

en: my-class my-class2
ru: Мой класс мои class2

en: my-class my-custom-class my-other-class
ru: мой мой пользовательского класса my другие класс

en: oEmbed (YouTube/Vimeo/SoundCloud etc)
ru: помощью oEmbed (YouTube/Vimeo/SoundCloud и т.д.)

en: oEmbed Height
ru: помощью oEmbed высота

en: oEmbed Width
ru: помощью oEmbed ширина

en: page to activate or deactivate your licenses.
ru: страница для включения или отключения лицензии.

en: placeholder
ru: заполнитель

en: priority
ru: приоритет

en: remove
ru: удалить

en: required
ru: Обязательно

en: sMyles Plugins Licensing
ru: sMyles лицензирование плагинов

en: strong
ru: сильный

en: to be set as multiple file uploads
ru: чтобы установить, как несколько файлов загрузки

en: type
ru: Тип

en: value
ru: значение
