WP Job Manager Field Editor - en to sv_SE translation catalogue (551 entries)

en: A field group is required in order to save/edit/update fields, please contact support.
sv_SE: En fältgrupp krävs för att spara/redigera/uppdatera fält, vänligen kontakta support.

en: Sorry, the taxonomy <code>%1$s</code> does not exists, please verify you are using the correct taxonomy slug
sv_SE: Tyvärr, taxonomin <code>%1$ s</code> inte finns, kontrollera att du använder rätt taxonomi skogssnigel

en: You <strong>must</strong> include the correct MIME <strong>type</strong>! As example, for jpeg extension you <strong>must</strong> include the type that is <code>image/jpeg</code>.  These values can be found for all supported extensions <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.
sv_SE: Du <strong>måste</strong> inkludera rätt MIME-<strong>typ</strong>! Som exempel, för jpeg utsträckande inkludera du <strong>måste</strong> den typ som är <code>image/jpeg</code>.  Dessa värden finns för alla tillägg som stöds <a href="%2$s" target="_blank"> här</a>.

en: Sorry, <code>%1$s</code> is not a valid WordPress MIME <strong>type</strong>! A list of the default ones can be found <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.<br />
sv_SE: Tyvärr, är <code>%1$ s</code> inte en giltig WordPress MIME-<strong>typ</strong>! En lista över standard ettor kan hittas <a href="%2$s" target="_blank"> här</a>. < br / >

en: Sorry, <code>%1$s</code> is not a valid WordPress MIME type <strong>extension</strong>! A list of the default ones can be found <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.<br />You <strong>must</strong> include at least one of the MIME type extensions. As example, for jpeg you can use <code>jpg</code> or <code>jpg|jpeg|jpe</code>, but you <strong>must</strong> include at least one, or the entire string.
sv_SE: Tyvärr, är <code>%1$ s</code> inte en giltig WordPress MIME-typ <strong>tillägg</strong>! En lista över standard ettor kan hittas <a href="%2$s" target="_blank"> här</a>. < br / > du <strong>måste</strong> innehålla minst en av MIME-typ tillägg. Som exempel, för jpeg kan du använda innehålla <code>jpg</code> eller <code>jpg|jpeg|jpe</code>, men du <strong>måste</strong> minst en, eller hela strängen.

en: Sorry, that meta key already exists in the
sv_SE: Ledsen, att meta nyckel redan finns i den

en:  field group.  Please edit the existing field, or choose another meta key.<br /><small>Meta keys must be unique throughout your entire site.  As an example, you can't have the meta key <strong>job_date</strong> in both Job, and Company fields.</small>
sv_SE:  fältgruppen.  Vänligen redigera befintliga fältet, eller välja en annan meta nyckel. < br / > < små > Meta nycklar måste vara unika i hela hela din webbplats.  Som ett exempel, du kan inte ha meta nyckel <strong>job_date</strong> i båda jobb, och företaget fälten.</small>

en: Sorry, there was an error adding this field.  Unable to add new field.
sv_SE: Tyvärr, det inte gick att lägga till fältet.  Det går inte att lägga till nya fält.

en: Field added successfully!
sv_SE: Fältet lagts till!

en: This field can not be changed to optional as it is required for core functionality of WP Job Manager
sv_SE: Det här fältet kan inte ändras till tillval som krävs för kärnfunktioner av WP jobb Manager

en: Field edited successfully!
sv_SE: Fältet redigeras framgångsrikt!

en: Sorry, there was an error updating this field.  Unable to create new field configuration.
sv_SE: Tyvärr, det inte gick att uppdatera fältet.  Det gick inte att skapa ny konfiguration för fältet.

en: Field configuration created, and updated successfully!
sv_SE: Fältet konfiguration skapas och uppdaterats!

en: Succesfully enabled
sv_SE: Framgångsrikt aktiverad

en: Sorry, there was an error enabling this field.  Unable to create new field configuration.
sv_SE: Tyvärr, det inte gick att aktivera det här fältet.  Det gick inte att skapa ny konfiguration för fältet.

en: Field configuration created, and enabled successfully!
sv_SE: Fältet konfiguration skapat och aktiverat lyckosam!

en: This field can not be disabled as it is required for core functionality of WP Job Manager
sv_SE: Det här fältet kan inte inaktiveras eftersom det är krävs för kärnfunktioner av WP jobb Manager

en: Succesfully disabled
sv_SE: Framgångsrikt inaktiverad

en: Sorry, there was an error disabling this field.  Unable to create new field configuration.
sv_SE: Tyvärr, ett fel som inaktiverar det här fältet.  Det gick inte att skapa ny konfiguration för fältet.

en: Field configuration created, and disabled successfully!
sv_SE: Fältet konfiguration skapas och funktionshindrade framgångsrikt!

en: Field configuration removed succesfully!
sv_SE: Fältet configuration bort framgångsrikt!

en: Sorry, you can only remove a default field configuration, not the actual field itself, if you want to remove it from the form, please use disable.
sv_SE: Tyvärr, du kan bara ta bort ett fält konfiguration inte det verkliga fältet, om du vill ta bort den från formuläret, Använd inaktivera.

en: Success
sv_SE: Framgång

en: Error!
sv_SE: Fel!

en: Disabled
sv_SE: Funktionshindrade

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Value
sv_SE: Värde

en: No
sv_SE: Nej

en: Yes
sv_SE: Ja

en: WPJM Custom Fields
sv_SE: WPJM anpassade fält

en: WPJM Custom Field
sv_SE: WPJM anpassat fält

en: Disabled (%s) | Disabled (%s)
sv_SE[0]: Funktionshindrade (%s)
sv_SE[1]: Funktionshindrade (%s)

en: Enabled (%s) | Enabled (%s)
sv_SE[0]: Aktiverad (%s)
sv_SE[1]: Aktiverad (%s)

en: Make sure you disable the Regions plugin (if you are using it) to prevent issues when disabling this field.
sv_SE: Se till att du inaktiverar regioner plugin (om du använder det) för att förhindra problem när du inaktiverar det här fältet.

en: Disabling this field will disable Geo location data, and could potentially cause problems, do so at your own risk!
sv_SE: Inaktivera det här fältet kommer att inaktivera Geo platsdata, och kan potentiellt orsaka problem, gör det på egen risk!

en: Disable this field and ... The APPLY NOW button will no longer show on listing, and the GeoMyWP plugin will not function correctly!
sv_SE: Inaktivera det här fältet och... TILLÄMPA nu knappen kommer ingen längre Visa på notering, och GeoMyWP plugin kommer inte att fungera korrekt!

en: Type
sv_SE: Typ

en: Caption
sv_SE: Bildtext

en: value
sv_SE: värde

en: Label
sv_SE: Etikett

en:  Field
sv_SE:  Fält

en: Field Data
sv_SE: Fältdata

en: Fields
sv_SE: Fält

en: View
sv_SE: Visa

en: Disabled Field
sv_SE: Funktionshindrade fält

en: Default Field
sv_SE: Standardfält

en: Custom Field
sv_SE: Anpassat fält

en: Custom Default Field
sv_SE: Anpassade standardfält

en: Required Field
sv_SE: Obligatoriskt fält

en: Below you will find all of the fields that have been customized.  This includes newly created custom ones, as well as any default fields that have been customized.
sv_SE: Nedan finner du alla fält som har anpassats.  Detta inkluderar nyskapade anpassade sådana som standardfälten har anpassats.

en: The default fields below WILL include any custom configuration you have made to them.
sv_SE: Standardfälten nedan kommer att innehålla någon anpassad konfiguration du har gjort dem.

en: Dissmiss this notice
sv_SE: Dissmiss detta meddelande

en: Meta Key
sv_SE: Meta nyckel

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Placeholder
sv_SE: Platshållaren

en: Priority
sv_SE: Prioriterade

en: Output
sv_SE: Utgång

en: Output As
sv_SE: Utgång som

en: Output Show Label
sv_SE: Output Visa etikett

en: Output Priority
sv_SE: Output prioritet

en: Origin
sv_SE: Ursprung

en: Post ID
sv_SE: POST-ID

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Enable
sv_SE: Aktiverar

en: Default <span class="count">(%s)</span> | Default <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Standard <span class="count"> (% s)</span>
sv_SE[1]: Standard <span class="count"> (% s)</span>

en: Custom <span class="count">(%s)</span> | Custom <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Anpassad <span class="count"> (% s)</span>
sv_SE[1]: Anpassad <span class="count"> (% s)</span>

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Aktiverad <span class="count"> (% s)</span>
sv_SE[1]: Aktiverad <span class="count"> (% s)</span>

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Funktionshindrade <span class="count"> (% s)</span>
sv_SE[1]: Funktionshindrade <span class="count"> (% s)</span>

en: Select All
sv_SE: Markera alla

en: Configuration
sv_SE: Konfiguration

en: Should be something unique and lowercase, like <code>job_pay</code>
sv_SE: Bör vara något unikt och gemener, som <code>job_pay</code>

en: Textbox, WP-Editor, Dropdown, Upload, etc.
sv_SE: Lärobok, WP-Editor, Dropdown, ladda upp, etc.

en: Multiple
sv_SE: Flera

en: Use built-in Ajax uploader
sv_SE: Använda inbyggda Ajax uploader

en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

en: <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Taxonomies">WordPress Taxonomy</a>
sv_SE: <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Taxonomies"> WordPress taxonomi</a>

en: This text you are reading.
sv_SE: Denna text du läser.

en: Highest number will be the last field on the form, can include decimal.
sv_SE: Högsta antalet kommer att vara det sista fältet i formuläret, kan innehålla decimaler.

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: If enabled this field will not show on frontend.
sv_SE: Om aktiverat detta fält visas inte på frontend.

en: Required
sv_SE: Krävs

en: Advanced
sv_SE: Avancerad

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default value to use for field.
sv_SE: Standardvärdet för fältet.

en: (optional)
sv_SE: (valfritt)

en: Title
sv_SE: Titel

en: Tooltip text and/or notice shown to user when field value does not validate.  Validation requires pattern field below to be set. If you do not see pattern field below the current field type does not support it.
sv_SE: Tooltip text och/eller meddelandet visas för användaren när värdet i fältet inte valideras.  Validering kräver mönster fältet nedan skall fastställas. Om du inte ser mönstret fältet nedanför den aktuella fälttypen stöder inte det.

en: Max Length
sv_SE: Max längd

en: Max characters allowed in field, including spaces.
sv_SE: Max tillåtna tecken i fältet, inklusive blanksteg.

en: Max Uploads
sv_SE: Max uppladdningar

en: Max amount of files that can be uploaded in this field
sv_SE: Max antal filer som kan laddas upp i det här fältet

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Width of input field, in characters.
sv_SE: Bredden på inmatningsfältet i tecken.

en: Prepend value to use for field
sv_SE: Prepend värdet för fältet

en: Append
sv_SE: Lägg till

en: Append value to use for field
sv_SE: Lägg till värdet för fältet

en: Smallest value allowed in field
sv_SE: Minsta värdet som tillåts i fältet

en: Maximum
sv_SE: Maximalt

en: Largest value allowed in field
sv_SE: Största tillåtna i fältet värde

en: Step
sv_SE: Steg

en: Amount to increase each step when using spinner
sv_SE: Belopp att öka varje steg när du använder spinner

en: Pattern
sv_SE: Mönster

en: Validate field value using JavaScript regular expressions.  Title (from above) will be used as notice when pattern does not match. (HTML5)
sv_SE: Validera fältvärde med hjälp av JavaScript sökuttryck.  Titel (från ovan) kommer att användas som märker när mönstret matchar inte. (HTML5)

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Default Selection
sv_SE: Förinställt val

en: Disabled Option
sv_SE: Inaktiverat alternativ

en: Automatically output on the Job/Resume listing.
sv_SE: Automatiskt utgång på jobb/återuppta notering.

en: Do not automatically output the value
sv_SE: Inte automatiskt ut värdet

en: Choose what you want the value to be output as.
sv_SE: Välj vad du vill värdet att vara ut så.

en: <strong>optional</strong>
sv_SE: <strong>tillval</strong>

en: My Link
sv_SE: Min länk

en: Wrap Output
sv_SE: Wrap produktionen

en: Add an HTML element wrap around entire output.
sv_SE: Lägga till ett HTML-element sjal runt omkring hela produktion.

en: Specify an HTML element wrapper for entire output, such as <strong>div</strong>, or <strong>ul</strong>. Do not include brackets. Default is <code>div</code>.
sv_SE: Ange ett HTML-element wrapper för hela produktionen, till exempel <strong>div</strong> eller <strong>ul</strong>. Ta inte med parentes. Standard är <code>div</code>.

en: Wrap Value
sv_SE: Wrap värde

en: Add an HTML element wrap around each value that is output
sv_SE: Lägga till ett HTML-element sjal runt omkring varje värde som är utdata

en: Value Wrapper
sv_SE: Värdet Wrapper

en: Specify an HTML element wrapper for each value output, such as <strong>div</strong>. Do not include brackets. For list use <code>li</code>.  Default is <code>div</code>.
sv_SE: Ange ett HTML-element wrapper för varje värde utgång, som <strong>Avd</strong>. Ta inte med parentes. Använda <code>li</code> lista.  Standard är <code>div</code>.

en: Classes
sv_SE: Klasser

en: Add any additional classes separated by spaces, only used for value wrapper element.
sv_SE: Lägga till några ytterligare klasser avgränsade med blanksteg, används endast för värdet wrapper element.

en: my-class my-custom-class my-other-class
sv_SE: My-my-custom-klass my-andra-klassificerar

en: Show Label
sv_SE: Visa etikett

en: Label Wrapper
sv_SE: Etikett Wrapper

en: Specify an HTML element wrapper for the label, such as <strong>h3</strong>, or <strong>strong</strong>. Do not include brackets, only the type of element. Default is <code>strong</code>
sv_SE: Ange ett HTML-element wrapper för etiketten, till exempel <strong>h3</strong> eller <strong>stark</strong>. Inkludera inte parentes, bara typ av element. Standard är <code>stark</code>

en: strong
sv_SE: stark

en: oEmbed Width
sv_SE: oEmbed bredd

en: Set a specific width for oEmbed (in pixels), use only numbers do not include px.
sv_SE: Ställa in specifika bredd för oEmbed (i bildpunkter), Använd endast siffror inte omfattar px.

en: <strong>(optional)</strong>
sv_SE: <strong>(valfritt)</strong>

en: oEmbed Height
sv_SE: oEmbed höjd

en: Set a specific height for oEmbed (in pixels), use only numbers do not include px.
sv_SE: Ställa in en viss höjd för oEmbed (i bildpunkter), Använd endast siffror inte omfattar px.

en: Allow Download
sv_SE: Tillåta nedladdning

en: Will display a download link for browsers incompatible with HTML5 video.
sv_SE: Visar en nedladdningslänk för webbläsare oförenligt med HTML5 video.

en: Image Link
sv_SE: Bildlänk

en: Will wrap the image in a link to the URL of the image.
sv_SE: Kommer att avsluta bilden i en länk till URL-adressen till bilden.

en: Poster URL
sv_SE: Affisch URL

en: A URL for an image to show until the user plays or seeks. If not specified, the first frame of video will be used when it becomes available.
sv_SE: En URL för en bild att Visa tills användaren spelar eller strävar efter. Om inget anges används den första bildrutan i videon när den blir tillgänglig.

en: Video Height
sv_SE: Video höjd

en: Set a specific height for video (in pixels), use only numbers do not include px.
sv_SE: Ställa in en viss höjd för video (i bildpunkter), bara siffror inte omfattar px.

en: Video Width
sv_SE: Video bredd

en: Set a specific width for video (in pixels), use only numbers do not include px.
sv_SE: Ange en särskild bredd för video (i bildpunkter), bara siffror inte omfattar px.

en: Checkbox True
sv_SE: Kryssrutan True

en: Custom caption to use if checkbox field type is checked.
sv_SE: Anpassad bildtext att använda om kryssrutan fälttyp kontrolleras.

en: Checkbox False
sv_SE: Kryssrutan falskt

en: Custom caption to use if checkbox field type is not checked
sv_SE: Anpassad bildtext om kryssrutan fälttyp inte kontrolleras

en: Populate
sv_SE: Fylla i

en: You can view, edit, or add user meta using my free open source <strong><a target="_blank" href="https://wordpress.org/plugins/user-meta-display/">User Meta Display</a></strong> plugin.
sv_SE: Du kan visa, redigera eller lägga till användaren meta med min fri öppen källkod <strong><a target="_blank" href="https://wordpress.org/plugins/user-meta-display/"> Användaren Meta Display</a></strong> plugin.

en: Auto Save
sv_SE: Autospara

en: Save the value (except default) when a listing is submitted, to the user's meta.
sv_SE: Spara-värdet (ej standard) när en lista skickas till användarens meta.

en: Save As
sv_SE: Spara som

en: <strong>ONLY</strong> set this value if you want to specify a custom meta key to save the value to!  Default value for this field should be blank/empty.
sv_SE: <strong>Bara</strong> ange det här värdet om du vill ange en anpassad meta nyckel för att spara värdet till!  Standardvärdet för fältet ska vara tomt/tom.

en: Auto Populate
sv_SE: Automatiskt fylls

en: This box must be checked to enable auto populate.
sv_SE: Denna ruta skall kontrolleras för att aktivera automatisk befolka.

en: Default value for logged in users.
sv_SE: Standardvärdet för inloggade användare.

en: Specify the <strong>USER</strong> meta key to auto populate this field from if it exists (and user is logged in).  If meta key is set and meta exists for user, it will take priority over default value.<br /><br />If using a meta key from WPJM or WPRM you <strong>must</strong> prepend it with an underscore.  <i>As example, company_website would be <code>_company_website</code></i>
sv_SE: Ange <strong>användarens</strong> meta nyckel att automatiskt fylla fältet från om den finns (och användaren är inloggad).  Om meta nyckel anges och meta finns för användare, tar prioritet över standard värde. < br / > < br / > om med hjälp av en meta nyckel från WPJM eller WPRM du <strong>måste</strong> lägger med ett understreck.  <i>Som exempel, skulle company_website vara <code>_company_website</code></i>

en: Packages
sv_SE: Paket

en: Require
sv_SE: Kräver

en: Require specific packages to display this field
sv_SE: Kräver särskilda paket att visa fältet

en: Select packages you want this field to show for.  Require checkbox above must be enabled for this to work.
sv_SE: Välj paket du vill att fältet ska visas för.  Kräver du kryssrutan ovan måste aktiveras för att detta ska fungera.

en: Add Another
sv_SE: Lägga till en annan

en: WP Job Manager
sv_SE: WP jobb Manager

en: Field Editor
sv_SE: Fältet redaktör

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Save Field
sv_SE: Spara fältet

en: No fields to remove!  A button will appear here when there is field data you can remove.
sv_SE: Inga fält att ta bort!  En knapp visas här när det finns fältdata kan du ta bort.

en: Loading ...
sv_SE: Laddar...

en: Unknown Error
sv_SE: Okänt fel

en: Refresh
sv_SE: Uppdatera

en: Please use the
sv_SE: Använd den

en: page to activate or deactivate your licenses.
sv_SE: Sidan för att aktivera eller inaktivera dina licenser.

en: This tab is kept here for compatibility purposes, and as a backup method for activation
sv_SE: Den här fliken hålls här för kompatibilitet, och som en metod för säkerhetskopiering för aktivering

en: Deactivate License
sv_SE: Inaktivera licens

en: All custom posts removed!
sv_SE: Alla anpassade inlägg bort!

en: There are not any fields that need options purged.
sv_SE: Det är inte alla fält som behöver alternativ renade.

en: Options were purged from
sv_SE: Alternativ var renade från

en: fields:
sv_SE: fält:

en: All custom fields with translatable configuration values have been registered in string translation.
sv_SE: Alla anpassade fält med översättningsbara konfigurationsvärden har registrerats i sträng översättning.

en: There are not any custom fields to add to string translation.  Please setup some custom fields.
sv_SE: Det finns inte någon anpassade fält för att lägga till sträng översättning.  Ställ in vissa anpassade fält.

en: Field Editor Settings
sv_SE: Fältet Editor inställningar

en: Custom Required Label
sv_SE: Egen krävs etikett

en: Use a custom label for required fields instead of optional fields. HTML is supported.
sv_SE: Använd en egen etikett för obligatoriska fält i stället för valfria fält. HTML stöds.

en: Required Field Label
sv_SE: Obligatoriskt fält Label

en: <small>(required)</small>
sv_SE: <small>(obligatoriskt)</small>

en: Custom Optional Label
sv_SE: Anpassade valfri etikett

en: Use a custom label for optional fields instead of required fields. HTML is supported. (default is optional)
sv_SE: Använd en egen etikett för valfria fält i stället för obligatoriska fält. HTML stöds. (standard är tillval)

en: Optional Field Label
sv_SE: Valfria fältetikett

en: <small>(optional)</small>
sv_SE: <small>(valfritt)</small>

en: Custom Submit Button
sv_SE: Egen Skicka-knapp

en: Use a custom value for the submit button (on initial submit page)
sv_SE: Använda ett anpassat värde för skicka-knappen (i första skicka sidan)

en: Submit Button Caption
sv_SE: Lämna in knappen bildtext

en: Preview &rarr;
sv_SE: Förhandsgranska &rarr;

en: The default button is <code>Preview &rarr;</code>, use <code>&amp;rarr;</code> for the arrow
sv_SE: Standardknappen är <code>Förhandsgranska &rarr;</code>, använda <code>&amp; rarr;</code> för pilen

en: Multiple Candidate Photos
sv_SE: Flera kandidat foton

en: Yes, allow
sv_SE: Ja, tillåta

en: to be set as multiple file uploads
sv_SE: för att ställas in som flera fil uppladdningar

en: By default the
sv_SE: Som standard den

en: field is a single upload.  Enable this option to allow changing this to multiple files, but be aware that there may be issues with the list in admin, etc.  Use at your own risk.
sv_SE: fältet är en enda uppladdning.  Aktivera det här alternativet för att ändra detta till flera filer, men vara medveten om att det kan finnas problem med listan i admin, etc.  Använd på egen risk.

en: Site Key
sv_SE: Site nyckel

en: Required to use reCAPTCHA, you can get one from <a href="%s" target="_blank">Google</a>.
sv_SE: Krävs för att använda reCAPTCHA, kan du få en från <a href="%s" target="_blank"> Google</a>.

en: Secret Key
sv_SE: Hemlig nyckel

en: Are you human?
sv_SE: Är du människa?

en: This value will be used as the label that shows next to the actual reCAPTCHA
sv_SE: Detta värde kommer att användas som etikett som visar bredvid den faktiska reCAPTCHA

en: Theme
sv_SE: Tema

en: Light
sv_SE: Ljus

en: Dark
sv_SE: Mörka

en: By default the light theme is used, changed this to dark if you wish to use the dark theme.
sv_SE: Som standard temat ljus används ändras detta till mörkt om du vill använda temat mörk.

en: Compact
sv_SE: Kompakt

en: By default the normal size is used.  Change this to compact to show a smaller recaptcha.
sv_SE: Som standard används den normala storleken.  Ändra detta till kompakta för att visa en mindre recaptcha.

en: Image
sv_SE: Bild

en: Audio
sv_SE: Ljud

en: Images are used as the default reCAPTCHA verification, select Audio to change the default to audio. Visitors will still be able to use either audio or images, this setting sets the default type shown initially.
sv_SE: Bilder används som standard reCAPTCHA kontrollen, Välj ljud ändra standardvärdet till ljud. Besökare kommer fortfarande att kunna använda antingen ljud eller bilder, den här inställningen anger standardtypen som först visas.

en: Force Language
sv_SE: Tvingar språk

en: Yes, force custom language (disables Google reCAPTCHA auto detection)
sv_SE: Ja, tvinga anpassade språk (inaktiverar Google reCAPTCHA automatisk identifiering)

en: Google reCAPTCHA auto-detects the user's language by default, enable this setting to use language returned by WordPress, or a custom language set below.
sv_SE: Google reCAPTCHA-identifierar automatiskt det språk användaren som standard, aktivera den här inställningen att använda språk som returneras av WordPress eller ett anpassat språk som nedan.

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Select <strong>%1$s</strong> to force the widget to render in the language returned by <a href="%2$s" target="_blank"><code>get_locale()</code></a>, which will be converted to a <a href="%4$s" target="_blank">Google reCAPTCHA supported language</a>, which is <strong>(%5$s)</strong> for the current locale of <strong>(%3$s)</strong>.  Otherwise, select a specific language to force the reCAPTCHA to use.
sv_SE: Välj <strong>%1$ s</strong> att tvinga widgeten att rendera i det språk som returneras av <a href="%2$s" target="_blank"> <code>get_locale()</code></a>, som kommer att konverteras till ett <a href="%4$s" target="_blank"> språk som stöds av Google reCAPTCHA</a>, vilket är <strong>(%5$ s)</strong> för den aktuella platsen av <strong>(%3$ s)</strong>.  Annars väljer du ett visst språk att tvinga reCAPTCHA att använda.

en: Auto (based on WordPress get_locale)
sv_SE: Auto (baserat på WordPress get_locale)

en: %s Submit Page
sv_SE: %s Skicka sida

en: Output Location
sv_SE: Produktionen läge

en: After %s fields
sv_SE: Efter %s fält

en: Select this checkbox to output the reCAPTCHA after the %s fields.  You should only need to do this if you have disabled all company fields, or prefer to have the reCAPTCHA above company fields.
sv_SE: Markera denna kryssruta för att mata reCAPTCHA efter fälten %s.  Du behöver endast göra detta om du har inaktiverat alla företag fält, eller föredrar att ha reCAPTCHA ovan företag fält.

en: Resume Submit Page
sv_SE: Fortsätt Skicka sida

en: Date Save Format
sv_SE: Datum spara Format

en: WordPress Date Format
sv_SE: WordPress datumformat

en: Epoch Timestamp
sv_SE: Epoken tidsstämpel

en: PHP Ymd | JS: yymmdd
sv_SE: PHP ÅMD | JS: ÅÅMMDD

en: PHP ymd | JS: ymmdd
sv_SE: PHP ÅMD | JS: ymmdd

en: Custom Format (set below)
sv_SE: Anpassade Format (ange nedan)

en: Date Save Custom Format
sv_SE: Datum spara anpassade Format

en: Date Display
sv_SE: Datumvisning

en: Yes, use <code>date_i18n()</code>
sv_SE: Ja, Använd <code>date_i18n()</code>

en: Enable this to use the core WordPress <a href="%s" target="_blank"><code>date_i18n()</code></a> function to attempt translation/format of date based on locale. Default value is unchecked.
sv_SE: Aktivera denna för att använda kärnan WordPress <a href="%s" target="_blank"> <code>date_i18n()</code></a> funktion för att försöka översättning/formatet för datum baserat på locale. Standardvärdet är oskyddad.

en: Option Labels
sv_SE: Alternativet etiketter

en: Yes, output/return the option Label/Caption instead of the value
sv_SE: Ja, utgång/retur alternativet etikett/bildtext i stället för värdet

en: By default, when using any field type that has options (Dropdown, Radio Buttons, Multi-Select), the <strong>value</strong> is saved to the listing, and that is what is output when using any of the built-in methods.  Enable this setting to output/return the Label/Caption instead of the value.
sv_SE: Som standard när du använder någon fälttyp av som har alternativ (Dropdown, alternativknappar, flerval), <strong>värde</strong> sparas listning, och det är vad matas ut när du använder någon av de inbyggda metoderna.  Aktivera denna inställning till utgång/return Label/bildtext i stället för värdet.

en: Force Register String Translations
sv_SE: Kraft Register String översättningar

en: String Translation
sv_SE: Sträng Översättning

en: This is specifically for WPML or Polylang.  Only use this if you know you need to.  This will force loop through all custom fields and register all supported translatable values in string translation.
sv_SE: Detta är specifikt för WPML eller Polylang.  Använd bara detta om du vet att du behöver.  Detta kommer att tvinga loopa igenom alla anpassade fält och registrera alla stöds översättningsbara värden i sträng översättning.

en: Auto Paragraph
sv_SE: Auto punkt

en: Select which field types you want to automatically add paragraphs to, when using one of the built-in output methods.
sv_SE: Välj vilka fält typer du vill lägga automatiskt till punkterna till, när med någon av de inbyggda utmatningsmetoder.

en: Text Area
sv_SE: Textområdet

en: As Link URL Scheme
sv_SE: Som länk URL-schema

en: Enable this option to automatically prepend <code>http://</code> if it does not exist, when using the output as Link feature.
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att automatiskt prepend <code>http://</code> om det inte finns, när utdata som Link-funktionen.

en: Auto populate fields when adding listings via admin backend with value from the current admin user meta, or default value if admin user meta does not exist.
sv_SE: Automatiskt fylls fälten när du lägger till listor via admin backend med värde från den nuvarande admin användare meta eller standardvärde om admin användare meta inte finns.

en: For any fields that are set as WP-Editor field type, show in admin section as full WP Editor instead of TextArea.
sv_SE: För alla fält som har ställts som WP-Editor fälttyp, Visa i admin-delen som full WP Editor istället för TextArea.

en: Show WP-Editor instead of TextArea
sv_SE: Visa WP-Editor istället för TextArea

en: WP Editor at Bottom
sv_SE: WP Editor längst ner

en: Enable this option to output WP Editor fields by their priority, after all other fields have been output (recommended)
sv_SE: Aktivera detta alternativ att mata WP Editor fält av deras prioritet efter alla övriga fält har varit utgång (rekommenderas)

en: Backup
sv_SE: Säkerhetskopiering

en: Create Backup!
sv_SE: Skapa Backup!

en: Generate Backup
sv_SE: Generera Backup

en: Generate and download a backup of all fields.
sv_SE: Generera och hämta en säkerhetskopia av alla fält.

en: Import Backup!
sv_SE: Importera Backup!

en: Import Backup
sv_SE: Importera Backup

en: Import a previously generated backup for custom fields.  This uses the default WordPress import feature, if you do not see a file upload after clicking this button, make sure to import using WordPress importer.
sv_SE: Importera en tidigare skapade backup för anpassade fält.  Detta använder standard WordPress importera funktion, om du inte ser en fil ladda upp när du klickar på denna knapp, se till att importera med hjälp av WordPress importören.

en: Enable Bug Reporter
sv_SE: Aktivera bugg Reporter

en: Enable the bug report icon in the top right corner to submit bug reports
sv_SE: Aktivera ikonen bugg rapport i det övre högra hörnet att skicka in felrapporter

en: Enable Post Meta Inspector
sv_SE: Aktivera inlägget Meta inspektör

en: Will add a meta box at the bottom of each listing that shows all the meta and values associated with the listing.
sv_SE: Kommer att lägga till en meta rutan längst ner på varje lista som visar alla meta och värden som associeras med förteckningen.

en: License Deactivate
sv_SE: Licens avaktivera

en: By default when you deactivate this plugin it will also deactivate/unregister your API/License Key.  With this setting checked your license will not be deactivated when you deactivate the plugin.
sv_SE: Som standard när du inaktiverar denna plugin kommer det också avaktivera/avregistrera din API/licens nyckel.  Med den här inställningen kontrolleras din licens inte inaktiveras om du inaktiverar plugin.

en: I understand, remove all data!
sv_SE: Jag förstår, ta bort alla data!

en: Remove All
sv_SE: Ta bort alla

en: This will remove all custom and customized field data!
sv_SE: Detta tar bort alla anpassade och skräddarsydda fältdata!

en: Purge Options!
sv_SE: Rensa alternativ!

en: Purge Options
sv_SE: Rensa alternativ

en: Older versions of this plugin saved option values for fields that do not require them. You can purge those values by clicking this button.
sv_SE: Äldre versioner av denna plugin sparade alternativvärden för fält som inte kräver dem. Du kan ta bort dessa värden genom att klicka på denna knapp.

en: Show Field Data
sv_SE: Visa fältdata

en: Click this button to pull all the field data and configuration via AJAX and display it below here.
sv_SE: Klicka här för att dra alla fältdata och konfiguration via AJAX och visa den nedan här.

en: License
sv_SE: Licens

en: Email
sv_SE: E-post

en: The email associated with your license key, this <strong>MUST</strong> match the email found on your <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page.
sv_SE: E-postadress associerad med din licensnyckel, denna <strong>måste</strong> överensstämma med e-post på sidan <a href="%s" target="_blank"> Mitt konto</a>.

en: License Key
sv_SE: Licensnyckel

en: The license key associated with the email above.
sv_SE: Licensnyckeln är associerad med e-post ovan.

en: Support
sv_SE: Stöd

en: About
sv_SE: Om

en: Fields Per Page
sv_SE: Fält Per sida

en: Company
sv_SE: Företaget

en: %1$s Field
sv_SE: %1$ s fältet

en: Resume Fields
sv_SE: Återuppta fält

en: %1$s Fields
sv_SE: %1$ s fält

en: Company Fields
sv_SE: Företag fält

en: Done
sv_SE: Gjort

en: Today
sv_SE: Idag

en: Standard Value Output (Regular text)
sv_SE: Standardutdata värde (vanlig text)

en: Link
sv_SE: Länk

en: Value Only (No HTML)
sv_SE: Endast värdet (ingen HTML)

en: Checkbox Output Options
sv_SE: Kryssrutan Utdataalternativ

en: Checkbox (Only show label if checked)
sv_SE: Kryssrutan (endast Visa etikett om markerad)

en: Checkbox (Custom True/False Labels)
sv_SE: Kryssrutan (sant/falskt etiketter)

en: Jobera Theme
sv_SE: Jobera tema

en: Single Job Listing Above Logo
sv_SE: Enda platsannons ovanför logotypen

en: Single Job Listing Below Social Links
sv_SE: Enda platsannons sociala länkarna nedan

en: Single Job Listing Below Location Map
sv_SE: Enda platsannons nedan karta

en: Before Job Meta
sv_SE: Innan jobbet Meta

en: Job Meta Start (before Job Type)
sv_SE: Jobbstart Meta (före Jobbtyp)

en: Job Meta End (after Date Posted)
sv_SE: Jobb Meta slut (efter datum postat)

en: After Job Meta
sv_SE: Efter jobb Meta

en: Before Company Meta
sv_SE: Innan företaget Meta

en: After Company Meta
sv_SE: Efter företaget Meta

en: Bottom of Job Description
sv_SE: Botten av arbetsbeskrivningen

en: Bottom of Job Listing
sv_SE: Botten av platsannons

en: Jobs List Meta Start
sv_SE: Jobb lista Meta Start

en: Jobs List Meta End
sv_SE: Jobb lista Meta slutet

en: Meta Start (before Category)
sv_SE: Meta Start (före-kategori)

en: Meta End (after Date Posted)
sv_SE: Meta är slut (efter datum postat)

en: Top of Resume Listing
sv_SE: Toppen av CV notering

en: Bottom of Resume Listing
sv_SE: Botten av CV notering

en: None
sv_SE: Ingen

en: HTML5 Field Types
sv_SE: HTML5 Fälttyper

en: Standard Field Types
sv_SE: Vanliga fälttyper

en: Text Box
sv_SE: Textruta

en: File Upload
sv_SE: Filuppladdning

en: Password Text Box
sv_SE: Lösenordsrutan

en: Radio Buttons
sv_SE: Alternativknappar

en: No Value Field Types
sv_SE: Inget värde fälttyper

en: Section Header
sv_SE: Avsnittets rubrik

en: WordPress Action Hook
sv_SE: WordPress åtgärd krok

en: Multi-Select
sv_SE: Multi-SELECT

en: Taxonomy Field Types
sv_SE: Taxonomi fälttyper

en: Taxonomy Checklist
sv_SE: Checklista för taxonomi

en: Taxonomy Dropdown
sv_SE: Taxonomi Dropdown

en: Taxonomy Multi-Select Dropdown
sv_SE: Taxonomi markera flera Dropdown

en: No field data found!
sv_SE: Inga fältdata hittades!

en: The max allowed files is %2$s for %1$s
sv_SE: Max tillåtna filer är %2$ s för %1$ s

en: Indexing
sv_SE: Indexering av

en: Yes, force reindex when adding or updating a field configuration
sv_SE: Ja, tvinga reindex när du lägger till eller uppdaterar en fält-konfiguration

en: "%s" check failed. Please try again.
sv_SE: "%s" check strandat. Försök igen.

en: Arabic
sv_SE: Arabiska

en: Amharic
sv_SE: Amhariska

en: Armenian
sv_SE: Armeniska

en: Azerbaijani
sv_SE: Azerbajdzjanska (azeriska)

en: Basque
sv_SE: Baskiska

en: Bulgarian
sv_SE: Bulgariska

en: Catalan
sv_SE: Katalanska

en: Chinese (Hong Kong)
sv_SE: Kinesiska (Hongkong)

en: Chinese (Simplified)
sv_SE: Kinesiska (förenklad)

en: Chinese (Traditional)
sv_SE: Kinesiska (traditionell)

en: Croatian
sv_SE: Kroatiska

en: Czech
sv_SE: Tjeckiska

en: Danish
sv_SE: Danska

en: Dutch
sv_SE: Nederländska

en: English (UK)
sv_SE: Engelska (Storbritannien)

en: English (US)
sv_SE: Engelska (USA)

en: Estonian
sv_SE: Estniska

en: Finnish
sv_SE: Finska

en: French
sv_SE: Franska

en: French (Canadian)
sv_SE: Franska (kanadensisk)

en: Galician
sv_SE: Galiciska

en: Georgian
sv_SE: Georgiska

en: German
sv_SE: Tyska

en: German (Austria)
sv_SE: Tyska (Österrike)

en: German (Switzerland)
sv_SE: Tyska (Schweiz)

en: Greek
sv_SE: Grekiska

en: Hebrew
sv_SE: Hebreiska

en: Icelandic
sv_SE: Isländska

en: Indonesian
sv_SE: Indonesiska

en: Italian
sv_SE: Italienska

en: Japanese
sv_SE: Japanska

en: Korean
sv_SE: Koreanska

en: Latvian
sv_SE: Lettiska

en: Lithuanian
sv_SE: Litauiska

en: Malay
sv_SE: Malajiska

en: Mongolian
sv_SE: Mongoliska

en: Norwegian
sv_SE: Norska

en: Persian
sv_SE: Persiska

en: Polish
sv_SE: Polska

en: Portuguese
sv_SE: Portugisiska

en: Portuguese (Brazil)
sv_SE: Portugisiska (Brasilien)

en: Portuguese (Portugal)
sv_SE: Portugisiska (Portugal)

en: Romanian
sv_SE: Rumänska

en: Russian
sv_SE: Ryska

en: Serbian
sv_SE: Serbiska

en: Sinhalese
sv_SE: Singalesiska

en: Slovak
sv_SE: Slovakiska

en: Slovenian
sv_SE: Slovenska

en: Spanish
sv_SE: Spanska

en: Spanish (Latin America)
sv_SE: Spanska (Latinamerika)

en: Swedish
sv_SE: Svenska

en: Tamil
sv_SE: Tamilska

en: Turkish
sv_SE: Turkiska

en: Ukrainian
sv_SE: Ukrainska

en: Vietnamese
sv_SE: Vietnamesiska

en: Error converting get_locale()!
sv_SE: Fel konvertera get_locale()!

en: WP Job Manager <strong>MUST</strong> be installed and activated for WP Job Manager Field Editor to work!
sv_SE: WP jobb Manager <strong>måste</strong> vara installerat och aktiverat för WP jobb Manager fältet Editor att arbeta!

en: Education Fields
sv_SE: Utbildning fält

en: Experience Fields
sv_SE: Upplev fält

en: Links Fields
sv_SE: Länkar fält

en: Meta Key was not specified!
sv_SE: Meta nyckel angavs inte!

en: Unable to determine correct job/resume/post ID!
sv_SE: Inte kan avgöra rätt jobb/återuppta/post ID!

en: Single Job Listing Before
sv_SE: Enda jobb notering innan

en: Single Job Listing After
sv_SE: Enda jobb notering efter

en: Single Job Listing Start
sv_SE: Enda jobb notering Start

en: Single Job Listing End
sv_SE: Enda jobb notering slutet

en: Single Resume Listing Before
sv_SE: Enda CV notering innan

en: Single Resume Listing After
sv_SE: Enda CV notering efter

en: Single Resume Listing Start
sv_SE: Enda CV notering Start

en: Single Resume Listing End
sv_SE: Enda CV notering slutet

en: When using <em>WP Job Manager Field Editor</em> with the <em>Listify</em> theme it is <strong>strongly</strong> recommended that you use/check/enable the <a href="%s" target="_blank">Directory Submission Fields</a>
sv_SE: När du använder <em>WP jobb Manager fältet Editor</em> med <em>Listify</em> tema är det <strong>starkt</strong> rekommenderat att du använder/check/aktivera <a href="%s" target="_blank"> Katalog inlämning fält</a>

en: Listify Listing List
sv_SE: Listify notering lista

en: List Before Header
sv_SE: Lista innan huvudet

en: List Meta
sv_SE: Lista Meta

en: List After Header
sv_SE: Lista efter huvudet

en: List Footer
sv_SE: Lista sidfot

en: Listify Single Listing
sv_SE: Listify enda notering

en: Single Listing Meta
sv_SE: Enda notering Meta

en: Single Listing Actions
sv_SE: Enda notering åtgärder

en: Single Listing Below Location Map
sv_SE: Enda lista nedan karta

en: Listify Theme Widgets
sv_SE: Listify tema Widgets

en: Single Listing Top of Map Widget
sv_SE: Enda notering toppen av karta Widget

en: Single Listing Bottom of Map Widget
sv_SE: Enda notering botten av karta Widget

en: Single Listing Top of Hours Widget
sv_SE: Singeln listar upp i timmar Widget

en: Single Listing Bottom of Author Widget
sv_SE: Enda notering botten av författare Widget

en: Single Listing Top of Main Content Widget
sv_SE: Enda notering toppen av huvudsakliga innehåll Widget

en: Single Listing Bottom of Main Content Widget
sv_SE: Enda notering botten av huvudsakliga innehåll Widget

en: Single Listing Top of Gallery Widget
sv_SE: Enda notering toppen av Galleri Widget

en: Single Listing Bottom of Gallery Widget
sv_SE: Enda notering botten av Galleri Widget

en: Single Listing Top of Tags Widget
sv_SE: Enda notering toppen av Taggar Widget

en: Single Listing Bottom of Tags Widget
sv_SE: Enda notering botten av Taggar Widget

en: Single Listing Top of Video Widget
sv_SE: Enda notering toppen av Video Widget

en: Single Listing Bottom of Video Widget
sv_SE: Enda notering botten av Video Widget

en: If you continue receive this error, please submit a <a target="_blank" href="%s">support ticket</a>.
sv_SE: Om du fortsätter att få detta fel, skicka in en <a target="_blank" href="%s"> stöd biljett</a>.

en: If you want to edit this field, please click the <strong>Edit</strong> link from the list table.
sv_SE: Om du vill redigera det här fältet, klicka på <strong>Redigera</strong> länken från tabellen lista.

en: A valid meta key is required!
sv_SE: En giltig meta nyckel krävs!

en: Meta keys can NOT have spaces in them, use an underscore instead! As an example, job shift should be job_shift.
sv_SE: Meta nycklar kan inte har mellanslag i dem, Använd understreck i stället! Som ett exempel bör jobb SKIFT job_shift.

en: You can not use a <a href="%s" target="_blank">WordPress Public Query Variable</a> as a meta key as it will cause the submit listing page to show a 404 error! Choose something different!
sv_SE: Du kan inte använda en <a href="%s" target="_blank"> WordPress offentliga fråga variabel</a> som en meta nyckel eftersom det kommer att orsaka skicka lista sidan för att visa ett 404-fel! Välj något annat!

en: If you change the meta key it will be saved as a new field!  You should NOT do this unless you know what your doing!
sv_SE: Om du ändrar nyckeln meta kommer det att sparas som ett nytt fält!  Du bör inte göra detta om du inte vet vad du gör!

en: The ONLY supported characters for meta keys are a-z (lowercase), 0-9 (numbers), and _ (underscores, in place of space) for meta keys!<br />Do <strong>NOT</strong> use any other characters or you will have issues!
sv_SE: ENDAST stöd tecken för meta nycklar är a-z (små bokstäver), 0-9 (nummer), och _ (understreck, i stället för utrymme) för meta nyckel! < br / > Använd <strong>inte</strong> andra tecken eller har du frågor!

en: Spaces are not allowed in this field!
sv_SE: Blanksteg är inte tillåtna i fältet!

en: A valid type is required!
sv_SE: En giltig typ krävs!

en: This field is required!
sv_SE: Det här fältet krävs!

en: Options are required for this field type!  Value IS required, label is optional.  If label is not provided the value will be used instead.
sv_SE: Alternativen är krävs för denna typ av fält!  Värdet är obligatoriskt, etikett är valfritt.  Om etiketten inte värdet kommer att användas i stället.

en: Option values can NOT contain the asterisk (*) or tilde (~) characters! Labels are allowed to have these characters, but values can not!
sv_SE: Alternativvärden kan inte innehålla asterisk (*) eller tilde (~) tecken! Etiketter är tillåtet att ha dessa tecken, men värden kan inte!

en: A valid priority is required! Priority must be a numerical value.
sv_SE: Det krävs en giltig prioritet! Prioriteringen måste vara ett numeriskt värde.

en: This field MUST be a number/integer.  Decimals are allowed.
sv_SE: Det här fältet måste vara ett nummer/heltal.  Decimaler är tillåtna.

en: Add New Field
sv_SE: Lägg till nytt fält

en: Edit Field
sv_SE: Redigera fältet

en: View Field
sv_SE: Visa fältet

en: Remove Field
sv_SE: Ta bort fält

en: Enable Field
sv_SE: Aktivera fältet

en: Disable Field
sv_SE: Inaktivera fältet

en: type
sv_SE: typ

en: label
sv_SE: etikett

en: description
sv_SE: Beskrivning

en: placeholder
sv_SE: platshållaren

en: priority
sv_SE: prioriterade

en: required
sv_SE: krävs

en: remove
sv_SE: ta bort

en: disable
sv_SE: inaktivera

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Error
sv_SE: Fel

en: Unknown Error! Refresh the page and try again.
sv_SE: Okänt fel! Uppdatera sidan och försök igen.

en: Are you sure you want to remove
sv_SE: Är du säker du vill ta bort

en: Are you sure you want to disable
sv_SE: Är du säker du vilja till göra oduglig

en: Are you sure you want to enable
sv_SE: Är du säker du vilja till möjliggöra

en: Are you sure?  This will remove ALL of your custom and customized field data!
sv_SE: Är du säker?  Detta tar bort alla anpassade och skräddarsydda fältdata!

en: Using the syntax
sv_SE: Med hjälp av syntax

en: Edit Field Options
sv_SE: Redigera Fältalternativ

en: Allowed<br/><a href="%1$s" target="_blank">Mime Types</a><br/><small>NOT required</small>
sv_SE: Tillåtna <br/> <a href="%1$s" target="_blank"> MIME-typer</a> <br/> <small>inte krävs</small>

en: Output a custom/default field value from WP Job Manager Field Editor on any listing that supports widgets.
sv_SE: Utgång ett custom/default värdet från WP jobb Manager fältet Editor på någon lista som stöder widgets.

en: Title:
sv_SE: Titel:

en: Use Widget Style:
sv_SE: Använd widgeten stil:

en: Wrappers are HTML elements used to surround the output.  When specifying one, do not include brackets, only the type of element. All are optional, and if left blank the default will be used.
sv_SE: Reklamvinjetter är HTML-element som omger utdata.  När du anger en, omfatta inte parentes, bara typ av element. Samtliga är valfria, och om tomt kommer att användas.

en: Wrap Output:
sv_SE: Wrap produktionen:

en: Default is <code>div</code>
sv_SE: Standard är <code>div</code>

en: Wrap Value:
sv_SE: Wrap värde:

en: Show Label:
sv_SE: Visa etikett:

en: Default is <code>strong</code>
sv_SE: Standard är <code>stark</code>

en: Field Meta Key:
sv_SE: Fältet Meta nyckel:

en: Extra Classes:
sv_SE: Extra klasser:

en: my-class my-class2
sv_SE: min My-klass-Kurs2

en: Output As:
sv_SE: Utgång som:

en: Caption:
sv_SE: Bildtext:

en: Click Here!
sv_SE: Klicka här!

en: If you want to use a specific caption for the link enter it above. Leave blank to use the URL as the caption.
sv_SE: Om du vill använda en specifik titel för länken Ange det ovan. Lämna tomt för att använda URL som bildtexten.

en: Optional
sv_SE: Tillval

en: Allow Download:
sv_SE: Tillåt hämtning:

en: Poster URL:
sv_SE: Affisch URL:

en: Checkbox True:
sv_SE: Kryssrutan True:

en: Checkbox False:
sv_SE: Kryssrutan falskt:

en: Custom caption to use if checkbox field type is not checked.
sv_SE: Anpassad bildtext om kryssrutan fälttyp inte kontrolleras.

en: Wrap Image with a Link to the URL:
sv_SE: Wrap bild med en länk till URL:

en: Your server is using a <strong>VERY OLD, unsupported, and no longer maintained</strong> version of PHP, version %5$s. <a href="%1$s" target="_blank">EOL (End of Life)</a> for PHP 5.2 was about <strong>%2$s ago</strong>!! This means there may be bugs, and security vulnerabilities that have not, and will never be patched for this version of PHP!<br /><br />It is <strong>strongly</strong> recommended that you contact your web hosting provider and request to upgrade to PHP 5.4 or newer ... or <a href="%3$s">Hide this Notice Forever!</a> (but don't say I didn't warn you)<br/><br /><a href="%4$s" target="_blank">Contact me</a> for an exclusive sMyles Plugins customer promo code discount for any shared <strong>SSD (Solid State Drive)</strong> hosting packages!  Data centers in Florida USA, Arizona USA, Montreal Canada, and France.  Your site will run faster than it ever has, or your money back!
sv_SE: Servern använder en <strong>Mycket gammal, stöds inte, och underhålls inte längre</strong> version av PHP, version %5$ s. <a href="%1$s" target="_blank"> EOL (End of Life)</a> för PHP 5.2 handlade om <strong>%2$ s sedan</strong>!! Detta innebär att det kan finnas buggar och säkerhetsproblem som har inte och kommer aldrig lagas för denna versionen av PHP! < br / > < br / > är det <strong>starkt</strong> rekommenderat att du kontaktar din webbhotell leverantör och begäran att uppgradera PHP 5.4 eller nyare... eller <a href="%3$s"> dölja detta meddelande Forever!</a> (men säg inte att jag inte varnade dig) <br/> < br / > <a href="%4$s" target="_blank"> kontakta mig</a> för en exklusiv sMyles Plugins kunden promo kod rabatt för någon delade <strong>SSD (Solid State Drive)</strong> hosting paket!  Data centrerar i Florida USA, Arizona USA, Montreal Kanada och Frankrike.  Din webbplats kommer att köras snabbare än den någonsin har, eller pengarna tillbaka!

en: Your server is using an <strong>OLD, unsupported, and no longer maintained</strong> version of PHP, version %5$s. <a href="%1$s" target="_blank">EOL (End of Life)</a> for PHP 5.3 was about <strong>%2$s ago</strong>!! This means there may be bugs, and security vulnerabilities that have not, and will never be patched for this version of PHP!<br /><br />It is <strong>strongly</strong> recommended that you contact your web hosting provider and request to upgrade to PHP 5.4 or newer ... or <a href="%3$s">Hide this Notice Forever!</a> (but don't say I didn't warn you)<br/><br /><a href="%4$s" target="_blank">Contact me</a> for an exclusive sMyles Plugins customer promo code discount for any shared <strong>SSD (Solid State Drive)</strong> hosting packages!  Data centers in Florida USA, Arizona USA, Montreal Canada, and France.  Your site will run faster than it ever has, or your money back!
sv_SE: Servern använder en <strong>gamla, som inte stöds, och inte längre underhållna</strong> version av PHP, version %5$ s. <a href="%1$s" target="_blank"> EOL (End of Life)</a> för PHP 5.3 handlade om <strong>%2$ s sedan</strong>!! Detta innebär att det kan finnas buggar och säkerhetsproblem som har inte och kommer aldrig lagas för denna versionen av PHP! < br / > < br / > är det <strong>starkt</strong> rekommenderat att du kontaktar din webbhotell leverantör och begäran att uppgradera PHP 5.4 eller nyare... eller <a href="%3$s"> dölja detta meddelande Forever!</a> (men säg inte att jag inte varnade dig) <br/> < br / > <a href="%4$s" target="_blank"> kontakta mig</a> för en exklusiv sMyles Plugins kunden promo kod rabatt för någon delade <strong>SSD (Solid State Drive)</strong> hosting paket!  Data centrerar i Florida USA, Arizona USA, Montreal Kanada och Frankrike.  Din webbplats kommer att köras snabbare än den någonsin har, eller pengarna tillbaka!

en: Sorry, your browser doesn't support embedded videos, you should upgrade to a modern browser.
sv_SE: Tyvärr, din webbläsare stöder inte inbäddade videoklipp, bör du uppgradera till en modern webbläsare.

en: Or you can
sv_SE: Eller så kan du

en: Download The File
sv_SE: Ladda ner filen

en: (right click and select Save As)
sv_SE: (högerklicka och välj Spara som)

en: True
sv_SE: Sanna

en: False
sv_SE: Falska

en: Post Meta Inspector
sv_SE: Inlägget Meta inspektör

en: Click to show&hellip;
sv_SE: Klicka för att Visa &hellip;

en: Key
sv_SE: Nyckel

en: Debug logging has been disabled.
sv_SE: Felsöka loggning har inaktiverats.

en: Debug logging has been enabled.
sv_SE: Felsöka loggning har aktiverats.

en: Bug Report submitted succesfully!  Thank You!
sv_SE: Felrapport fram framgångsrikt!  Tack!

en: There was an error submitting your bug report, please try again later.
sv_SE: Det gick inte att skicka in din felrapport, försök igen senare.

en: Invalid Email
sv_SE: Ogiltig e-postadress

en: Report a Bug
sv_SE: Rapportera ett fel

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: Your Email
sv_SE: Din e-post

en: Bug Description
sv_SE: Bugg Beskrivning

en: Short Bug Description ...
sv_SE: Kort bugg beskrivning...

en: Bug Details
sv_SE: Bugg Detaljer

en: Please describe the bug, how to replicate the bug, and any other details you can add.  Links to screenshots would be helpful as well.
sv_SE: Beskriv felet, hur att reproducera felet, och några andra detaljer som du kan lägga till.  Länkar till screenshots skulle vara bra också.

en: Debug is <strong>ENABLED</strong>
sv_SE: Debug är <strong>aktiverad</strong>

en: Disable Force Debug
sv_SE: Inaktivera kraft Debug

en: Enable Force Debug
sv_SE: Aktivera kraft Debug

en: Unable to determine slug to deactivate license.
sv_SE: Kan inte fastställa slug att inaktivera licens.

en: Error determining the plugin Product ID.
sv_SE: Fel att bestämma plugin produkt-ID.

en: Error pulling the license key from option data.
sv_SE: Fel att dra licensnyckeln från alternativet data.

en: Error pulling the email associated with the license key from option data.
sv_SE: Fel att dra den email som är associerad med licensnyckel från alternativet data.

en: Error pulling the instance ID associated with the license key from option data.
sv_SE: Fel att dra Instanceid i samband med licensnyckeln från alternativet data.

en: Connection failed to the License Key API server - possible server issue.
sv_SE: Anslutningen misslyckades till licens nyckel API servern - möjligt serverproblem.

en:  Successfully Deactivated!
sv_SE:  Framgångsrikt avaktiveras!

en: You have successfully deactivated the %s license.
sv_SE: Du har framgångsrikt inaktiveras licensen %s.

en: The license has been successfully deactivated locally, but please visit your sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page to verify this activation has been removed from our server.  There was an error automatically removing it, and chances are that is because it was already removed via your <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page already..
sv_SE: Licensen har avaktiverats framgångsrikt lokalt, men besök din sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank"> Mittkonto</a> för att kontrollera denna aktivering har tagits från vår server.  Det gick inte att automatiskt ta bort den, och chansen är det beror på att det togs redan via sidan <a href="%s" target="_blank"> Mittkonto</a> redan...

en: Unable to determine slug, license key, and/or email to activate license, contact support.
sv_SE: Kan inte fastställa slug, licensnyckel eller e-post till aktivera licens, kontakta supporten.

en:  Successfully Activated!
sv_SE:  Lyckosam aktiverat!

en: You have successfully activated the %s license, and will now be able to automatically upgrade this plugin through WordPress when an update is available.
sv_SE: Du har aktiverat licensen %s och kommer nu att kunna uppgradera denna plugin genom WordPress automatiskt när en uppdatering är tillgänglig.

en: Deactivate the %s License?
sv_SE: Avaktivera licensen %s?

en: sMyles Plugins Licensing
sv_SE: sMyles Plugins licensiering

en: Hide notice
sv_SE: Dölja meddelandet

en: <a href="%1$s">Please activate your license key</a> in order to receive updates and support for "%2$s".
sv_SE: <a href="%1$s"> Vänligen aktivera din licensnyckel</a> för att få uppdateringar och stöd för "%2$ s".

en: Activating ...
sv_SE: Aktivera...

en: Plugin Not Found
sv_SE: Plugin hittades inte

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Installed Version:
sv_SE: Installerad Version:

en: Activate License
sv_SE: Aktivera licens

en: Deactivating ...
sv_SE: Avaktivera...

en: Activated:
sv_SE: Aktiverad:

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
sv_SE: Det finns en ny version av %1$ s. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s"> Visa version %3$ s Detaljer</a> eller <a href="%4$s"> Uppdatera nu</a>.

en: The max allowed files is %s
sv_SE: Max tillåtna filer är %s

en: Maximum files: %s.
sv_SE: Maximalt antal filer: %s.

en: Maximum file size: %s.
sv_SE: Maximal filstorlek: %s.

en: Select Some Options
sv_SE: Välj några alternativ

en: No results match
sv_SE: Inga resultat matchar

en: Clear Selection
sv_SE: Tydlig markering

en: The activated copy of the %1$s plugin, is installed in the incorrect directory, the directory should match <code>%2$s</code>.
sv_SE: Den aktiverad kopian av %1$ s plugin, är installerad i katalogen felaktiga, katalogen ska matcha <code>%2$ s</code>.

en: Please rename the directory from: <code>%1$s</code> to <code>%2$s</code>
sv_SE: Byt namn till katalogen från: <code>%1$ s</code> <code>%2$ s</code>

en: You can find the directory located at: <br/> <code>%1$s</code>
sv_SE: Du hittar katalogen på: <br/> <code>%1$ s</code>

en: Once you have renamed the directory, come back to the Plugins page to reactivate the plugin.  You will not lose any of your settings or configurations.
sv_SE: När du har bytt namn till katalogen, komma tillbaka till sidan Plugins att återaktivera plugin.  Du kommer inte att förlora några av dina inställningar eller konfigurationer.

en: You can also just <a href="%1$s">hide this notice</a>, but be warned, there may be issues due to using the incorrect plugin directory!
sv_SE: Du kan också bara <a href="%1$s"> dölja detta meddelande</a>, men varnas, det kan finnas problem på grund av felaktiga plugin katalogen!

en: Once Weekly
sv_SE: En gång per vecka

en: Translations
sv_SE: Översättningar

en: Job
sv_SE: Jobb

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WP Job Manager Field Editor
sv_SE: WP jobb Manager fältet Editor

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: https://plugins.smyl.es/wp-job-manager-field-editor
sv_SE: https://plugins.smyl.es/WP-job-manager-Field-Editor

note: Description of the plugin/theme
en: Full ajax plugin to Disable, Create, or Modify all WP Job Manager Fields, with numerous other advanced features.
sv_SE: Fullt ajax plugin för att avaktivera, skapa eller ändra alla WP jobb Manager fält, med många andra avancerade funktioner.

[ctx: Disabled Field Status]
en: disabled
sv_SE: inaktiverad

[ctx: Enabled Field Status]
en: enabled
sv_SE: aktiverat

[ctx: fields]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Alla <span class="count"> (% s)</span>
sv_SE[1]: Alla <span class="count"> (% s)</span>
